Karamollaoğlu'ndan Joe Biden'a 'imalı' tepki

SP Genel Başkanı Karamollaoğlu, Joe Biden'ın skandal sözlerine tepki gösterdiği mesajında George Floyd'u hatırlatarak cevap verdi.

Google Haberlere Abone ol

Amerika Birleşik Devletleri'nde şuanki başkan Donald Trump'a rakip olan demokratların adayı Joe Biden'in, bir toplantısında Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alıp, Türkiye'nin iç işlerine müdahale edeceğini belirterek "Erdoğan'ı darbeyle değil seçimle devireceğim, muhalefete destek vereceğim." sözlerini sarf etmesinden sonra Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'ndan Biden'e tepki geldi.

Karamollaoğlu, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda ABD'yi karıştıran George Floyd cinayetini proteso edenlerin sloganı haline gelen "I Can't Breathe" ifadesiyle göndermede bulundu.

Karamollaoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

Türkiye Türkiye'den yönetilir. Ülkemiz siyasetini dizayn etmenize asla izin vermeyeceğiz! Sorunlarımız ne kadar büyük olursa olsun, kendi içimizde çözecek bilgi, birikim ve tecrübeye ülke olarak sahibiz. Siz kendi dertlerinize yanın. "I Can't Breathe" @JoeBiden

Amerika başka ülkelerin içişlerine karıştığı müddetçe dünyaya hiçbir zaman barış ve huzur gelmeyecek. Kendi içlerinde sıkıntıların her geçen gün arttığı bir ortamda Joe Biden’a düşen görev önce kendi ülkesinin sorunlarına odaklanmak olmalıdır.

JOE BİDEN'IN SKANDAL SÖZLERİ

 

Yorumlar