Gelecek Partisi Sakarya İl Teşkilatı tamamen istifa etti

Davutoğlu'nun kurduğu Gelecek Partisi'nde "gelecek" göremeyen Sakarya il teşkilatının tamamı partilerinden istifa etti.

Google Haberlere Abone ol

Ahmet Davutoğlunun Genel Başkanlığı'nı yaptığı Gelecek Partisi'nde istifa şoku yaşanıyor.

Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Ender Serbes ve yönetimi görevinden ayrıldı. Serbes yaptığı açıklamada Davutoğlu'na zehir zemberek sözler söyledi.

Twitter'dan açıklama yapan Serbes, "Derdi vatan, millet olan, ülkesine hizmet etmek isteyen, samimi güzel insanlardan yönetim oluşturduk ve yola çıktık. Bizler Gelecek Partisi'nin programını ve tüzüğünü okuduk, onun siyasetini yaptık. Adil olduk, samimi olduk, şeffaf olduk. Ülkemizin geleceği olacağımızı zannederek, sorunlara çözüm sunacak siyaseti ortaya koymak için gece gündüz canla başla çalıştık." ifadelerini kullanıldı.

Serbes, şöyle devam etti:

"Sayın Genel Başkan Ahmet Davutoğlu istediği kadar hukukun üstünlüğünden, adam kayırmacılığı yapılmayacağından, ileri demokrasiden dem vursun, iştir kişinin ayinesi, lafa bakılmaz. Şunu gördük ki haksızlığı kendisine yakın olanlar yaptığında adil değil, taraf olmaktadır."

Türkiye'de siyasette farklı bir soluk olmak istediklerini söyleyen Serbes, "Millete zaman ve enerji kaybettirmenin bir anlamı olmadığına inandığımızdan Sakarya teşkilatı olarak bizler görevlerimizden ve partiden istifa ediyoruz." ifadelerine yer verdi.

Serbes istifayı Twitter üzerinden yaptığı bu paylaşımla duyurdu:

Yorumlar

değişim şart ne cumhur ittifakına oy vermek istmiyoruz ne de millet ittifakına eğer geçen seçim gibi alteranatif sağda ve solda seçenek sunmaz iseler mecbur gidip hdp ye oy vereceğiz artık yapacak bir şey yok şu antidemokratik olan seçim barajıda kalkmalı artık.
Sinan kaya Bravvo sakarya il teskilati aziz millet
korkunu ecele faydası yok biat görmek isteyen akp ye baksın.bu akp her türlü gidecek.hatta anap gibi de olmayacak çünkü şahıs partilerinin sonu o şahsın ömrü kadardır.