CHP'den HDP ile açık ittifaka ilk sinyal

CHP Parti Meclisi Üyesi Müslim Sarı, HDP ile açıktan ittifak yapma zamanının geldiğini belirterek aksi halde zararlı çıkacaklarını savundu.

Google Haberlere Abone ol

CHP Parti Meclisi üyesi Müslim Sarı, Millet İttifakı'nın gizli ortağı HDP ile açıktan ittifakın sinyallerini verdi. Bölünme paranoyasından kurtulmak gerektiğini belirten Sarı, "CHP, HDP ile açık bir ittifak yapacak cesarete sahip mi? Önümüzdeki dönem CHP'nin en büyük ikilemi bu olacak. Ya bunu yapacak cesareti gösterecek, kadrolarını üretecek, iletişim dilini kuracak, kendi tabanını ve toplumu ikna edecek ve özgüvenle bakacak meseleye ya da ayrı ayrı seçimlere gireceğiz" ifadelerini kullandı.

CHP Parti Meclisi üyesi Müslim Sarı, terör örgütü PKK'ya yakınlığıyla bilinen internet sitesine konuştu. Muharrem İnce'nin CHP'den ayrılarak parti kuracağı iddialarının sorulması üzerine Sarı, "Muharrem Bey henüz resmi bir açıklama yapmadı. Biz de izliyoruz, takip ediyoruz, bir değerlendirme yapmak için erken. Biraz izleyelim." ifadelerini kullandı.

CHP, HDP ile açık bir ittifak yapabileceğinin sinyallerini veren Sarı, 'bölünme paranoyasından' kurtulunması gerektiğini belirterek, "CHP, HDP ile açık bir ittifak yapacak cesarete sahip mi? Önümüzdeki dönem CHP'nin en büyük ikilemi bu olacak. Ya bunu yapacak cesareti gösterecek, kadrolarını üretecek, iletişim dilini kuracak, kendi tabanını ve toplumu ikna edecek ve özgüvenle bakacak meseleye ya da ayrı ayrı seçimlere gireceğiz" dedi.

İYİ Parti'ye yapılan davetin de sorulduğu Sarı, "Bunlar Millet İttifakı'nın uyumunu bozmak üzere yapılmış hamleler. Önümüzdeki dönem bu konuda hem Millet İttifakı'nın içinde hem Cumhur İttifakı'nın içinde yeni gelişmeler de olacaktır." diye konuştu.

CHP'Lİ CANAN KAFTANCIOĞLU'NA ŞOK

 

Yorumlar

sivaslı Şaşılacak durum değil zaten beraberlerdiki chpkk yanlarına iyi partiyide aldıklarında tamam olur Rabbim bunlara fırsat vermesin vatan hainlerine eştikleti kuyuşara kendileri düşer inşallah İslam düşmanları kafirler kahhar ismiyle Allah kahretsin bunları ve destekleyenleri