Canan Katfancıoğlu, Fahrettin Altun'un eşine teşekkür etti

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Altun, evini gözetlemekle suçlandığı Fahrettin Altun'un eşine, attığı twitler vesilesiyle, teşekkür etti. Altun ise karşılık olarak, "O halde özür dileyiniz" dedi.

Google Haberlere Abone ol

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un eşi Fatmanur Altun, son günlerde sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarla tepki çeken Fatih Tezcan'ın attığı mesajlara tepki gösterdi. Altun, Tezcan'dan sonra sosyal medya üzerinden bazı kadınlara yönelik çirkin ifadeler kullanan isimlere de tepki göstererek şunları söyledi: 

Bu tartışmada adı geçen kadınlardan biri, üç adamını gönderip evimin fotoğraflarını çektirerek mahremiyetimizi ve çocuklarımın güvenliğini hiçe saymış olsa da bahsi geçenler bizim açımızdan değişmez ilkelerdir. Bu ilkeleri herkes için savunmaya devam edeceğiz.

Kadın hakları denince akla gelen kişi ve kurumların, ayrım yapmadan desteklemeleri gereken kadınları, yaşam tarzlarına göre seçtikleri izlenimi pekişmiştir. Son derece yaralayıcı olan bu anlayış insanlığın onurlu yaşam mücadelesinin önündeki en büyük engellerden biridir.

ALTUN'A CANAN KAFTANCIOĞLU'NDAN TEŞEKKÜR

Fatmanur Altun'un mesajlarına ilginç bir yerden karşılık geldi. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Fatmanur Altun'un attığı mesajın altına "teşekkür" mesajı yazdı. İşte Kaftancıoğlu'nun o mesajı: Hassasiyetiniz ve kadın duyarlılığınıza sonsuz teşekkür ederken yine kadın önsezinizle evinizin fotoğrafını çektirmediğim ve başta çocuklarınız olmak üzere olumsuz herhangi bir durumda herkesten belki de eşinizden hızlı orada olacağımı hissedeceğinizi düşünüyorum Dayanışmayla..

FATMANUR ALTUN'DAN ÖZÜR TALEBİ

Fatmanur Altun, Kaftancıoğlu'nun bu teşekkür mesajına, "O halde sizi iftira tivitlerinizi silip, kamuoyu önünde kendiniz ve partiniz adına özür dilemeye davet ediyorum. Hakikate bir borcunuz var." diyerek cevap verdi.

KAFTANCIOĞLU'NDAN KAHVE DAVETİ

Kaftancıoğlu: Hakikate hepimizin su gibi ihtiyacı var. Hakikate ulaşma adına ben sizi bir iftar sonrası kahveye davet ediyor ve hakikatin ortaya çıkmasına vesile olacağına inanıyorum
Birlikte ortaya çıkaracağımız hakikat inanıyorum ki özür dilemesi gereken her kimse o özrü diletecektir twitter.com/fatmanuraltun/…

ALTUN: ÖZÜRLE BAŞLAMAYAN HER KONUŞMANIZ SAMİMİYETSİZDİR

Altun: "Dışarıdan şık bir teklif gibi görünse de özür dilemesi gereken siz ve partinizsiniz. Kaldı ki hiç bir özür, aile olarak yaşadığımız travmayı ortadan kaldıramaz. Bu olayda, şahsınız ve partinizden asgari bir özürle başlamayan her konuşma, samimiyetsizlik duvarına çarpmaya mahkum."

NE OLMUŞTU?

Bilindiği gibi Kaftancıoğlu, CHP Üsküdar İl Başkanı'nı Fahrettin Altun'un evinin fotoğraflarını çektirmesi için görevlendirdiğini açıklayarak tepkilere neden olmuştu. Yaptığı işin arkasında da durmak için çirkin ifadelerin kullanıldığı bir mesaj paylaşmıştı. 

Şunları söylemişti: 

Yorumlar