BTCTurk battı mı, kapandı mı yasaklandı mı kapanacak mı?

BTCTurk battı mı, kapandı mı yasaklandı mı bu tür spekülatif sorular son bir gündür sıklıkla soruluyor. Merkez Bankası tarafından yapılan son düzenlemeden sonra BTCTurk kapanacak mı? İşte endişeli soruların cevapları:

Google Haberlere Abone ol

BTCTurk battı mı, kapandı mı yasaklandı mı bu tür spekülatif sorular kripto para konusunda yapılan düzenlemelerden sonra son bir gündür sıklıkla soruluyor.

Yaklaşık 8 yıl önce kurulan BtcTurk, kripto para alanında faaliyet gösteren birkaç Türk firmasından biridir. 

İstanbul Ticaret Odası'na kayıtlı Eliptik Yazılım ve Ticaret A.Ş. tarafından yönetilen BtcTurk, Türkiye Cumhuriyeti Sanal Pazaryeri Hukuki standartlarına uygun olarak 19.000.000 Türk Lirası sermaye ile hizmet vermektedir.

Elektronik para alışverişinin yapıldığı platform, yapılan son düzenlemelerden sonra sorgulanır hale geldi.

Çünkü düzenlemelerde, kripto para alışverişlerinde bankalar dışında aracı şirketlerin kullanılamayacağı belirtiliyor.

Bu da BTCTurk gibi finansal kuruluşların akıbetini merak edilir hale getirdi.

BTCturk müşterileri 7/24 Türk lirası ile Bitcoin alım satımı yapabiliyor, istedikleri anda Türkiye'deki banka hesaplarına veya anlaşmalı ödeme kuruluşlarına bağlı cüzdanlarına Türk Lirası çekebiliyorlar.

BTCTurk'ün televizyon ekranlarında dönen reklamı ile birlikte Twitter'da yaptığı en son açıklama şu şekilde:

BTCturk battı mı yasaklandı mı veya kapandı mı haberlerini aksine şirket Cengiz Ünder ile yeni sponsorluk işlemlerine başladı.

BTCTurk, İngiltere Premier Lig ekiplerinden Leicester City'de forma giyen milli futbolcu Cengiz Ünder ile sponsorluk anlaşması imzaladı. Mart ayında imzalanan anlaşma sonrasında şimdilerde televizyonlarda reklamı dönmeye başladı. 

 

Türkiye dışına da açılmaya başlayan şirket tam tersine büyüme yönünde ilerliyor.

KRİPTO PARALAR TAMAMEN YASAKLANDI MI? İŞİN ASLI NEDİR?

Öte yandan Merkez Bankası tarafından alınan kripto para kararı sonrasında yatırımcıların kafası iyice karıştı. Çoğu kimse kripto paranın Türkiye'deki durumunu merak ediyor. 

Konuyla ilgili haber ve detaylar şöyle:

 

 

Yorumlar