Basketbolda milli maçın ardından

- A Milli Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Memnun: "Mükemmel bir takım oyunu ile elde ettiğimiz bu deplasman galibiyeti bizim için çok kıymetli" - Milli basketbolcu Işıl Alben: "Bu akşam daha iyi oynayan ve galibiyeti daha çok isteyen taraf biz olduk"

Google Haberlere Abone ol
Basketbolda milli maçın ardından


MINSK (AA) - A Milli Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Ekrem Memnun, 2019 Avrupa Şampiyonası Elemeleri B Grubu'nda deplasmanda 64-54 kazandıkları Belarus maçının kendileri için çok kıymetli olduğunu söyledi.

Memnun, Belarus'un başkenti Minsk'te oynanan maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Sezon içinde milli maç oynamanın zorluğuna değinen tecrübeli başantrenör, "Tüm oyuncularımız, üst seviyelerde mücadele veren, kulüplerinde büyük sorumlulukları olan sporcular. Milli takım için toplanıp 4-5 gün gibi çok kısa bir süre içinde takım haline gelmek hiç de kolay bir iş değil. Ben tüm oyuncularıma teşekkür ediyor ve onları tek tek tebrik ediyorum. Fedakarlıklarını, tam konsantrasyon ile maça hazırlanıp sahada tüm güçleri ile mücadele etmelerini takdir ediyorum." diye konuştu.

Ekrem Memnun, Belarus'un iyi bir takım olduğuna değinerek, "Galibiyet aldığımız için çok mutluyum. Çok iyi bir takıma karşı oynadık. Harika bir disiplinle mücadele ettik ve maçın her anında tam takım olarak oyunun içinde kaldık. Mükemmel bir takım oyunu ile elde ettiğimiz bu deplasman galibiyeti bizim için çok kıymetli. Neticede henüz hiçbir şey bitmiş değil. Önce Avrupa Şampiyonası'na gitmeye hak kazanmak, sonra da olimpiyatlara katılmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.


- Işıl Alben: "Oyun planımız çok sağlamdı"


Karşılaşmanın en değerli oyuncusu seçilen Işıl Alben ise aldıkları galibiyetten dolayı çok mutlu olduklarını belirtti.

Zor bir maçı geride bıraktıklarını anlatan deneyimli oyun kurucu, şunları kaydetti:

"Kazandığımız için çok mutluyuz. Belarus, kadrosunu en iyi şekilde kullanarak akıllı bir oyun sergiledi. Ancak bizim oyun planımız çok sağlamdı ve onu maçın ilk dakikalarından itibaren sahaya en iyi şekilde yansıttık. Olimpiyatlarda yer almak istiyorsak önce Avrupa Şampiyonası'na gitmeye hak kazanmalıyız. Bence Avrupa Şampiyonası'na giden yolda kilit maç da Belarus maçıydı. Bir haftadır bu maça yoğunlaştık ve çok çalıştık. Emeklerimizin karşılığını aldığımız için memnunuz. Bu akşam daha iyi oynayan ve galibiyeti daha çok isteyen taraf biz olduk."

Yorumlar