Bahçeli'den Akşener'e: Üslubundan biz utandık

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Meral Akşener'e sert tepki göstererek, "Bugün İP'in başkanı, talimatlı ve tembihli bir konuşmayla nefret nöbetine girmiştir. Çirkin üslubundan biz utandık, o utanmadı, gocunmadı." ifadelerini kullandı.

Google Haberlere Abone ol

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in MHP'ya karşı nefret nöbetine girdiğini belirterek "Çirkin üslubundan biz utandık, o utanmadı, gocunmadı. MHP'de yıllarca görev alan veya aramızda bulunan değerli arkadaşlarımı İP'in yönetiminden istisna tutuyor, malum ve mezkur ağır ve acınası suçlamaları vicdanlarında tartmalarını diliyorum." ifadelerini kullandı.

Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Türk siyasetinin denge ve istikrara kavuşması, aynı zamanda ahlaki ve milli duyarlılıklar taşımasının Türkiye'nin stratejik gücüne güç katacağını belirtti. "Siyaset nezaket ister, zarafet bekler, saygı ve sevginin kökleşmesini hedefler. İradesi olmayanların ikmal kaynağı ise iftiradır." İslam filozofu İbn Rüşd'ün "Dünyanın yarısı söyleyecek bir şeyi olup da söyleyemeyen, öteki yarısı da söyleyecek bir şeyi olmadan konuşan insanlardan oluşur." sözlerini hatırlattı. Ne dediğini bilmeyenin söyleyecek bir sözü olamayacağını belirten Bahçeli, şunları kaydetti:

"Bu tiplerde değer ve dirayet de yoktur. Siyasi geçmişi kıvrım kıvrım akan bir nehir gibi olanların, zigzaglı ve ziyan içinde bir hayatın içinden gelenlerin yalan ve dedikodu tek sığınaklarıdır. Çünkü şahsiyetleri çürük, dilleri güdük, siyasetleri ise düdük gibidir. Önüne gelen öttürür, ardına düşen savrulur."

Akşener'e üslup tepkisi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmayı eleştiren Bahçeli, "Bugün İP'in başkanı, talimatlı ve tembihli bir konuşmayla nefret nöbetine girmiştir. Bir kadının bu denli ayıplı bir dil kullanması esasen rezilliktir. Pervasızlığından ve pişkinliğinden biz hicap duyduk ama o duymadı. Çirkin üslubundan biz utandık, o utanmadı, gocunmadı. MHP'de yıllarca görev alan veya aramızda bulunan değerli arkadaşlarımı İP'in yönetiminden istisna tutuyor, malum ve mezkur ağır ve acınası suçlamaları vicdanlarında tartmalarını diliyorum. Söylenenler reva mıdır? Hakkaniyete sığmakta mıdır?" ifadelerini kullandı.

Bahçeli, bir insanın dününün bugününe kefil, bugününün ise geleceğine keşif kolu olması gerektiğini ifade ederek şu görüşleri paylaştı:

"İP'in başkanı dün ne söylemişse bugün çiğnemiş, muhtemelen de bugün söylediklerini yarınlarda inkar edecektir. Zira yaptığı hep budur. İP'i MHP'ye dolamak isteyenlerin ayakları birbirine dolanmıştır. İtibarını kaybetmiş proje partilerinin karanlık bir maksatla kurulduğu, milletimize en küçük bir hayrının dokunmayacağı tecrübelerle sabittir. Girdiği her kapıya ihanet edenler İYİ değil, kötülük markasıdır. Zarfa değil mazrufa, surata değil sirete bakalım, görülecek budur. PKK'nın dümen suyuna kapılmış, HDP'nin kanlı eşiğine yatmış, CHP'nin ufak kopyası haline gelmiş, belediyelere haram şantiyesi kurmuş bir zihniyetin İYİ olması, balığın kanat takıp uçması kadar absürt ve ahmakça bir beklentidir. İP’in yönetimi, Türk siyasetindeki kokuşmadır. İP'in başkanı projedir, figürandır, kripto damarın ta kendisidir. MHP'nin içindeyken gizli amaçlarını özenle saklayarak uygun zaman ve zemin kollamış, bu esnada da şahsıma ve dava arkadaşlarıma abartılı da olsa nice övgüler yağdırmıştır. Bugün ise terbiyesizce sövmektedir."

"FETÖ'nün siyasi ayağını hesap ettiler mi?"

Açıklamasında "Türklük davamızdan caydığımızı söylemek, partimizi İmralı canisiyle ilişkilendirmek, esir olduğumuzu iddia etmek şerefsiz bir bühtandır." değerlendirmesini yapan Bahçeli, bu bühtanın, İYİ Parti'nin fikirsiz ve şahsiyetsiz başına yapışıp kaldığını belirtti.

Koltuk için Pensilvanya'ya köle olanların MHP'ye çamur atmasının beyhude olduğunu dile getiren Bahçeli, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Asıl üzerinde durulması gereken konu şudur. FETÖ'nün sekiz ayağı olduğu bilinmektedir. Yargıdan bürokrasiye, eğitimden medyaya, TSK’dan emniyete, medyadan iş dünyasına kadar bu ayaklarla kararlılıkla mücadele edilmiş, buna da devam edilmektedir. HDP, PKK'nın siyasetteki kanser hücresidir. 24 Haziran 2018 seçimlerinde aldığı oy yaklaşık 5 milyon 800 bin civarındadır. İP'in kuruluşu 25 Ekim 2017'dir. Bir yılını bile doldurmadan korsan milletvekili transferiyle girdiği seçimde yaklaşık 4 milyon 900 bin oy almıştır. Mesela Hakan Bayrakçı, Murat Gezici, İbrahim Uslu gibi icazetli kamuoyu araştırma şirket sahipleri acaba bu oyun kaynağını araştırma lüzumu duymuşlar mıdır? Ayrıca FETÖ’nün siyasi ayağını hiç hesap etmişler midir?

Pensilvanya’nın desteği kime yönelmiştir? FETÖ’cüler kime destek vermiştir? Sanıyorum bu sorunun cevabı araştırıldığında İP’in oy tabanının mahiyeti, bu kumandalı partinin kimlerin taşeronluğunu yaptığı, ezcümle FETÖ’nün siyasi ayağı deşifre edilmiş olacaktır."

Papa'nın Irak ziyareti için bastırılan hatıra pulu

Bahçeli, Papa'nın Irak ziyaretine ilişkin değerlendirmelerde de bulundu. "Papa’nın Irak’ın kuzeyini ziyareti hatırına basılan pulda, sözde Kürdistan haritasının resmedilmesi üzerinden hiç kimse bize parmak sallayamaz. O zelil harita zaten ayaklarımızın altındadır. Bölücülerle ve teröristlerle aynı kareye giren ve ittifak kuranlar ise zillettir." ifadelerini kullanan Bahçeli, 5-8 Mart'taki ziyareti adım adım takip eden, gerekli notları alan bir parti olduklarına işaret etti. Bahçeli, şunları kaydetti:

"Dinler arası diyalog çabalarının tekrar ısıtılması karşısında, bu küresel projenin ilk halkasında hain Gülen'in yer aldığını bilmesi İP'in başkanına tavsiyemdir. Kimin kimlerle yürüdüğü bellidir. Kaldı ki biz Türk milletiyle yürüyoruz, İP’sizi sapsızı, CHP’si HDP’si de Türkiye düşmanlarıyla düşüp kalkıyor. Unutulmasın ki İP’in başkanı Türklük konusunda söz söylemeye ne cüreti ne de yüreği yetecek en son kişi bile değildir. Milliyetçi Hareket Partisi dostunu da bilir hasmını da bilir. Ülküsü de bellidir, ilkeleri de berraktır. CHP’nin kafesinde yemlenip kendi boğazına İP dolayanların bizimle aşık atması, davamızı ve arkadaşlarımızı karalaması alçak bir oyundur. Ve bu oyun bozulacaktır."

 

Yorumlar