Bahçeli: Doğruysa İBB başkanı görevden alınmalı

Son Dakika: MHP Genel Başkanı Bahçeli, İBB'de terör örgütü iltisaklı kişilerin istihdam edildiğine yönelik iddiaların doğru olması halinde İBB başkanının görevden alınması gerektiğini söyledi.

Google Haberlere Abone ol

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne terör örgütü PKK iltisaklı kişilerin istihdam edildiğine yönelik iddialarla ilgili de konuştu. Bahçeli, konuşmasında sert ifadeler kullandı.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, İmamoğlu'nun işe alınan personellerden her türlü sorumlu olduğunu ifade etti. İddiaların doğru çıkması durumunda İBB Başkanı'nın makamından ayrılması gerektiğini ifade eden Bahçeli, şunları söyledi: "İBB'de işe alınan çok sayıda kişiden 557'sinin terör örgütleriyle irtibatlı olduklarına dair iddianın üzerine gidilmesi bir hukuk gerçeğidir. Bundan rahatsızlık duyanlar, utanmaz yüzleriyle Türkiye'nin karşı cephesi, Türk milletinin kripto hasımlarıdır." dedi.

Bahçeli sözlerine şöyle devam etti: "Lafı ortaya attım isteyen istediğini alsın' diyen çürük yumurta senin dilinin altındaki bakla nedir? İBB Başkanı kimlerin işe alınıp alınmadığını sormadı mı? Sorup da HDP için sustu ise suçludur? Hiç sormadı ise katmerli suçludur. İBB Başkanı her türlü suçludur. İddialar doğru çıkarsa İBB Başkanı'nın bir saniye o koltukta durmaması gerekir. İBB'de suç işlenmiş ise bunun birinci derecede sorumlusu bal gibi de, buz gibi de belediye başkanı olan zattır.

Bu süre zarfında teröristlerin işe girdiği belge ve bilgilerle bir rapor formatına bağlandıktan sonra, Büyükşehir Belediye Başkanı'nın sadece mahkeme huzuruna çıkması yetmez, görevinden alınması şarttır, adaletin icabıdır, hitamında sorumluluk Büyükşehir Belediye Meclisi'ne aittir."


 

Yorumlar