Anavatan Partisi'nden yeni hamle

Anavatan Partisi, partinin eski kurmaylarının desteklediği yeni isimlerin katılacağı kongreye gidiyor.

Google Haberlere Abone ol

Anavatan Partisi'nden yapılan açıklamada kongrede yeni isimlerin partiye dahil olacağı duyuruldu. Anavatan Partisi 25 Ekim Pazar günü Ankara'da düzenlenecek törenle olağan kongresini gerçekleştiriyor. 

Parti tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

Anavatan Partisi 1983 yılında Turgut Özal ve 37 arkadaşı ile kurulduğu günden itibarenTürk siyasi hayatına önemli hizmetler yapan, merkez siyasetin mihenk taşı olanbir siyasi teşekküldür. Zaman içerisinde inişler çıkışlar yaşamıştır. Bugün Anavatan Partisi siyasi arenadaki varlığını yeni bir evreye taşıma arifesindedir. Türkiye, merkez siyasette yaşadığı kuraklaşma ve savrulmaların sıkıntısını,biriken sorunlarolarak yaşamaktadır.

Her kurulan yeni parti Anavatanın tabanına sahip çıkma iddiasındayken, Turgut Özal’ın ve Anavatan’ın vizyon ve felsefesini sahiplenmemekte veya sahiplenememektedir. Anavatan kadrolarında yetişen isimlerin farklı siyasi partilerde kenar süsü olarak bekletilmesinin miladı dolmuştur. Türkiye; fikirhürriyeti, inanç hürriyeti ve teşebbüs hürriyeti üzerinden yeniden birlik ve bütünlüğünü tesis etmelidir.

Bu kapsamda, Anavatan Partisi; tarihine, geçmiş misyonuna ve kurucu lideri Turgut Özal’ın ilke ve prensipleriışığında, geleceğin enerjisiyle 25.10.2020 tarihinde Mamak 75. Yıl Anfi Tiyatrosunda yapılacak olağan kongresinde atılım yaparak ve Türk siyasi sahnesinde önemli bir aktör olma iddia ve kararlılığını yeniden ve ilk günkü inancı ile ortaya koymaya çalışacaklar.

Bu yeniden atılım hamlesini Anavatan tarihinde önemli yerleri olan Yıldırım Akbulut, Kaya Erdem, Mehmet Keçeciler, İbrahim Özdemir, Işın Çelebi, Orhan Demirtaş, Halil Şıvgın,  Şükrü Yürür, Vahit Erdem, Talat İçöz, Metin Emiroğlu, Mehmet Demirel, Nazmi Sırıt gibi önemli isimleri destekliyor

Yapılacak Kongrede Saffet Sert, Murat Keçeciler, Seçkin Özdemir, Ömer Adak, Arif Suna, Rıza Selim Demir, Ömer Faruk Kondakçı, Hüseyin Kemal Kavak partiye katılacak.

Yorumlar

aliloras@hotmail.com BUNDAN SONRASI HEZİMEEET..BOŞUNA UĞRAŞMAYIN.. REİSDE BİRLEŞELİM YEK VUCUT OLALIM..
sağcı muhalif erkan mumcu tekrar başkan olursa oyumuz anap a.mevcut başkan gitmiş akp li adayı desteklemiş ankarada ya biraz kendiniz olun.anap daha köklü bir parti bir kere şu rizelileri trabzonluları partiden uzak tutun bölge partisi olunca dibe vuruyor herkese hitap edersen başarılı olma ihtimali var her partinin.