Altın neden yükseliyor, gram ve çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu 26 Mayıs Perşembe günü altın fiyatları?

Altın neden yükseliyor, gram ve çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu 26 Mayıs Perşembe günü altın fiyatları? Son bir kaç haftada rekor üstüne rekor kıran altın fiyatları dün akşam itibariyle sert bir şekilde düşüşe geçti. Peki, Altın neden düşüyor, çeyrek ve gram altın fiyatları ne kadar oldu?

Google Haberlere Abone ol

Altın neden yükseliyor, gram ve çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu 26 Mayıs Perşembe hareketlilik ve merkez bankaları tarafından alınan kararlarla birlikte hareketlenen altın fiyatları Türkiye'de ise yapılan son açıklamayla birlikte çakılmaya başladı. Peki, Altın neden yükseliyor, gram ve çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu 26 Mayıs Perşembe günü altın fiyatları?

ALTIN FİYATLARI NEDEN YÜKSELİYOR 26 MAYIS ALTIN KURU?

Altın fiyatları 26 Mayıs 2022 Perşembe günü ne kadar oldu, neden yükseliyor?

Altının gram fiyatı, güne düşüşle başlamasının ardından 973,8 lira seviyesinde işlem görüyor.

Dün, ons fiyatındaki düşüşe karşın, dolar kurundaki yükselişe paralel değer kazanan altının gram fiyatı, günü yüzde 0,9 artışla 974,8 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı, yeni güne sınırlı da olsa düşüşle başlamasının ardından saat 10.40 itibarıyla önceki kapanışına göre yüzde 0,1 azalışla 973,8 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 1.600 lira, Cumhuriyet altını da 6.539 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı, şu dakikalarda önceki kapanışına göre yüzde 0,2 azalışla 1.850 dolardan işlem görüyor.

Analistler, dün açıklanan ABD Merkez Bankası'nın (Fed) toplantı tutanaklarının para politikası sıkılaşma hızına ilişkin sürpriz ifadeler içermediğini, bankanın sık eleştirildiği enflasyonu ciddiye alma konusunda ise risklerin farkında olunduğunun vurgulanmasının ise küresel piyasalarda pozitif karşılandığını kaydetti.

Fed'in mayıs ayı toplantı tutanakları, çoğu banka yetkilisinin gelecek birkaç toplantıda 50 baz puanlık faiz artırımını uygun bulduğunu ortaya koydu.

Bugün yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) Para Politikası Kurulu toplantısından çıkacak faiz kararı, yurt dışında ise ABD'de büyüme verisinin izleneceğini aktaran analistler, Davos Zirvesi'nden gelecek haber akışının da gündemin odağında bulunduğunu bildirdi.

Analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.830 ve 1.800 doların destek, 1.880 doların direnç konumunda bulunduğunu söyledi.

Altın neden yükseliyor, gram ve çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu 26 Mayıs Perşembe günü altın fiyatları?

 

ALTIN FİYATLARI NEDEN YÜKSELİYOR 25 MAYIS 2022 ALTIN KURU?

Altın fiyatları 25 Mayıs Çarşamba günü gram altın 978 liraya yükselirken, çeyrek altın ise 1600 lira civarında işlem gördü. 

İşte altın fiyatlarında son durum: 

Altın neden yükseliyor, gram ve çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu 25 Mayıs Çarşamba günü altın fiyatları?
Altın neden yükseliyor, gram ve çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu 25 Mayıs Çarşamba günü altın fiyatları?

 

 

Yorumlar