"Altılı Masa" yeniden karışıyor, Akşener ısrarlı

"Altılı Masa"da kimin aday olacağı konusunda yaşanan tartışmaları bir kez daha alevlendirecek açıklama Akşener'den geldi. Akşener bir kez daha Kılıçdaroğlu'nun adaylığına soğuk baktığını göstererek onun kazanamayacağı imasında bulundu ve iki ismi işaret etti.

Google Haberlere Abone ol
"Altılı Masa" yeniden karışıyor, Akşener ısrarlı

"Altılı Masa"da kimin aday olacağı konusundaki tartışmalar giderek büyüyor. "Altı lider"in kimin aday olacağı konusunda hala birbirleriyle konuşmadığı, kimsenin masaya bir isim getirme cesareti gösteremediği anlaşılan son durumda kimin aday olamayacağı üzerinde de tartışmalar sürüyor. Akşener özetle, "Kılıçdaroğlu aday olabilir ama kazanabilecek bir isim olması lazım" şeklinde ifadeler kullanarak onun adaylığına karşı çıktı. Hatta iki belediye başkanının adını vererek onların aday gösterilmesinden yana olduğunun sinyalini verdi. 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili ilk defa çok net cümleler kurdu. Akşener, "İster Mansur Bey ister Ekrem Bey aday gösterilecekse biz varız, itirazımız yok. Dolayısıyla buradaki amaç şu, kazanmak. Aday olurlar olmazlar, bu insanların aday olmasını istemek başka bir şey, aday olmalarına dair bu insanların bir tutumunun olması başka bir şey" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Habertürk ekranlarında gazeteci Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtladı. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Akşener, Mansur Yavaş ya da Ekrem İmamoğlu'nun olası Cumhurbaşkanı adayıyla ilgili ise ilk kez net cümleler kullandı.

İki isme de itirazları olmadığını belirten Akşener, "İster Mansur Bey ister Ekrem Bey aday gösterilecekse biz varız, itirazımız yok. Dolayısıyla buradaki amaç şu, kazanmak. Aday olurlar olmazlar, bu insanların aday olmasını istemek başka bir şey, aday olmalarına dair bu insanların bir tutumunun olması başka bir şey. Bu iki arkadaşımızdan bahsediyorum. Biz de masaya bir aday getirebiliriz. CHP'li de olabilir. Söylemek istediğim şey şu, kazanmak önemli. Çok endişem var, Türkiye'de insanlar nefes alamıyor" dedi.

"KILIÇDAROĞLU'NUN ADAY OLMA HAKKI VAR AMA KAZANABİLECEK BİRİ LAZIM"

Akşener, Kılıçdaroğlu'nun olası adaylığı hakkında ise şu ifadeleri kullandı: "Bu masanın oluşmasındaki teklif sahibi Kılıçdaroğlu'dur. 6'lı masayı toplayan o. Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adayı tarifi vardı. Ben ona katıldığımı ifade ettim. Benim söylediğim bir şey daha var, kazanacak bir aday olmalı. Kılıçdaroğlu'nun aday olma hakkı mevcut. Diğer liderlerin de mevcut. O masada bir tek kişi var o da benim, cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda 'ben aday değilim' dedim. Aday değilim dediğim için pişman değilim."


 

Yorumlar