Akşener'den Kılıçdaroğlu'na İmamoğlu cevabı

İP Genel Başkanı Akşener, Kılıçdaroğlu'nun "Bir parti başka partinin içişlerine karışmamalı" sözlerine, "Belediye başkanlarını biz seçtirdik" sözleriyle cevap verdi.

Google Haberlere Abone ol
Akşener'den Kılıçdaroğlu'na İmamoğlu cevabı

CHP ile İyi Parti Genel Başkanları arasında basın üzerinden devam eden polemiklerine yenisi eklendi. Millet İttifakı'nın iki bileşeni arasında yaşanan tartışmanın kaynağında olan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu "Cumhurbaşkanı adayı göstermeye çalışmakla" suçlanan Meral Akşener, Kılıçdaroğlu'nun buna tepki mahiyetindeki sözlerine cevap verdi. Kılıçdaroğlu, "Bir parti başka partinin içişlerine karışmamalı" şeklindeki ifadeleriyle Meral Akşener ile Ekrem İmamoğlu arasındaki muhabbete net bir şekilde tepki göstermişti. Akşener ise bugün yaptığı konuşmada, "Belediye başkanlarını biz seçtirdik" şeklinde ifadelerle cevap verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında verilen siyasi yasak kararı sonrasında 6'lı masada başlayan siyasi oyunlar ve tartışma büyüyerek devam ediyor.

Karar çıktığı sırada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Almanya'da bulunması ve Meral Akşener'in İmamoğlu ile miting yapması muhalefeti karıştırdı.

Akşener, İmamoğlu'nun adaylığı için elinden geleni yaparken Kılıçdaroğlu da kendi adaylığı için bastırıyor.

Kılıçdaroğlu'nun "Bir parti başka bir partinin iç işlerine karışmamalı. Her partinin kendi kuralları vardır." ifadeleri üzerine Akşener sessizliğini bozdu.

Fox TV'de Çalar Saat programına katılan Akşener, İlker Karagöz'ün sorularını yanıtladı.

"Ben o gün Kılıçdaroğlu'nu aradım, telefonu kapalıydı" diyen Akşener, şu ifadeleri kullandı:

"Yanlış anlaşılmasın izin falan almaya aramadım ha.. Öyle bir durum yok. Sadece orada gövde gösterisi yapmak istedik. Söyleyene de çok fena çarparım yani.

"KENDİ SEÇTİRDİĞİM BELEDİYE BAŞKANI İÇİN KİMDEN İZİN ALACAĞIM"

Mersin hariç diğer tüm belediye başkanlarını CHP ve İyi Parti'nin çalışmaları sonucu seçildi. Dolayısıyla biz, bu arkadaşlarımızın iyi yaptığı şeylerden de sorumluyuz, kötü yaptığı şeylerle de.

O kadar büyük saygısızlıklar gördüm ki bu süre içerisinde, o çok ayıp bir şeydi. Kendi seçtirdiğim belediye başkanı için kimden izin alacağım, öyle bir durumumuz yok. CHP üyesi olarak seçilebilirler ama onların sorumlulukları bize ait. "

"BÖYLE BİR AHMAKLIK HİÇ GÖRMEDİM"

"Bir kesim de siyasi nezakete uymuyor dendi, sonra siyasi saygısızlık haline döndü, sonra da siyasi terbiyesizlik haline döndü" diyen Akşener, sözlerini şöyle sürdürdü:

Demek ki Sayın İmamoğlu'nu orada yalnız bırakmak siyasi nezaket, siyasi irfan ve siyasi saygıymış, siyasi terbiyeymiş. Ben böyle bir ahmaklık hiç görmedim. "

"Siz Kılıçdaroğlu yerinde olsaydınız Almanya'ya gidermiydiniz?" sorusu üzerine ise Akşener, "Bu konu hakkında yorum yapmayayım bu siyasi partinin iç işlerine karışmak olur, bugüne kadar kadar yorum yapmadım, doğru da olmaz" yanıtını verdi.


 

Yorumlar