AK Parti'nin yaptırdığı ankette Erdoğan'ın rakibi Meral Akşener oldu

ORC tarafından yapılan seçim anketinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a en yakın oy alan isim Meral Akşener oldu.

Google Haberlere Abone ol

AK Parti tarafından yapılan "yarın seçim olsa kime oy verirsiniz?" anketinden ilginç detaylar gelmeye başladı. Anketten, muhtemel bir Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan'a en yakın oy alan isim Akşener oldu. Bahçeli'nin şıklarda gösterilmediği ankette, Kılıçdaroğlu ikinci, Gül üçüncü sırada yer aldı. 

ORC Araştırma Şirketi'nin cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili son anket çalışmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a en fazla yaklaşan isim İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener oldu.
Abone olORC Araştırma Şirketi "Mayıs 2020/ Siyasi Eğilimler Araştırması" sonuçlarını açıkladı. ORC Araştırma Şirketi 26 ilde 2316 kişi ile yaptığı ankette "İki adayın yarıştığı bir Cumhurbaşkanlığı seçiminde, oy tercihiniz hangi isimden yana olur?" sorusunun yanıtlarını yayınladı.

Ankette Erdoğan, Gül, Kılıçdaroğlu ve Akşener ile karşılaştırıldı

Ankette; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Lideri Meral Akşener ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül karşılaştırıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun sorulduğu şıkta Erdoğan yüzde 54,1 oy alırken, Kılıçdaroğlu ise yüzde 36,4 oy aldı. İkisine de oy vermem diyenlerin oranı ise 9,5 olarak ölçüldü.

Erdoğan'a en çok yaklaşan isim Akşener oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İYİ Parti Lideri Meral Akşener'in sorulduğu şıkta Erdoğan yüzde 51,9 oy alırken, Akşener ise yüzde 37,5 oy aldı. İkisine de oy vermem diyenlerin oranı ise 10,6 olarak ölçüldü.

Erdoğan Gül'e 2 kat fark attı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün sorulduğu şıkta Erdoğan yüzde 57,4 oy alırken, Gül ise yüzde 25,1 oy aldı. Bu oranlarla Erdoğan, Gül'e iki fark atmış oldu. İkisine de oy vermem diyenlerin oranı ise 17,5 olarak ölçüldü.

Yorumlar