AK Partili Dağ: Vatan Partisi ve Perinçek ile bir ittifakımız yok

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ, Vatan Partisi veya Doğu Perinçek ile herhangi bir ittifaklarının olmadığını açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
Vatan Partisi ve Perinçek ile bir ittifakımız yok

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, bir soru üzerine “Vatan Partisi'yle veya ismini bahsetmiş olduğunuz Perinçek'le AK Parti olarak bir ittifakımız söz konusu değil. Bunların hepsi faso fiso” yanıtını verdi.

Dün Kanal 42 yayınına katılan Hazma Dağ, Vatan Partisi ile ittifak kurup kurmadıklarına dair soru üzerine “Böyle bir ittifakımız yok. Bu arkadaşların bir eleştirisi varsa bu eleştiri doğru değil. Bizim ittifakımız MHP ile. Doğu Perinçek'in bununla alakalı bir ifadesi var ve bunun üzerinden bir eleştiri getiriyorlarsa o zaman kendi kendine yapmış olduğu bu yorumların bizi bağlar bir pozisyonu yok. Toplumun bunu da bilmesinde fayda var” dedi.

Vatan Partisi ve Genel Başkanı Doğu Perinçek'in hükümeti yönlendirmesinin söz konusu olmayacağını belirten Dağ, “Bizim Vatan Partisi'yle veya ismini bahsetmiş olduğunuz Perinçek'le AK Parti olarak bir ittifakımız söz konusu değil. Bunların hepsi faso fiso, hepsi lafıgüzaf, boş laf bunlar. Biz ülkeyi yıllardır yönetiyoruz nasıl yönettiğimizi de millet biliyor. Bu noktadan bizim hiçbir şekilde yüzde sıfır küsür oranlarda olan siyasi partilerin, böyle bir yönetime bir yönlendirme gibi bir durumları olamaz” diye konuştu.

Vatan Partisi'ni dikkate almadıklarını söyleyen Dağ, “Bugüne kadar bunlara cevap verilmiyorsa da çok kaale alınmadığı için, dikkate alınmadığı için. Vatan Partisi’nin ittifak içindeyiz söylemini de dikkate almaya gerek yok” ifadelerini kullandı.

Yorumlar