AK Parti Grup Başkanvekili virüse yakalandı

AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu'nun koronavirüs testi pozitif çıktı.

Google Haberlere Abone ol

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu'nun Covid-19 testi pozitif çıktı. Tedavisine başlanan Akbaşoğlu'nun durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Akbaşoğlu'nun sağlık durumu iyi. Çevresinde olan ve temas kurduğu personele yapılan koronavirüs testleri negatif çıktı.

 AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu'nun yeni tip koronavirüs (Covid-19) testi pozitif çıktı. Akbaşoğlu bugün TBMM'ye gelip oyunu kullandı.

Tedavisine başlanan Akbaşoğlu'nun sağlık durumunun iyi olduğu ve AK Parti Genel Merkezi tarafından sürecin takip edildiği bildirildi.

MUHAMMET EMİN AKBAŞOĞLU KİMDİR?

Muhammet Emin Akbaşoğlu, (d. 6 Ekim 1968, İstanbul), Türk siyasetçi, avukat, hukukçu.

Muhammet Emin Akbaşoğlu, 06.10.1968'de İstanbul Gaziosmanpaşa'da doğdu. Küçükköy İmam Hatip Lisesi'nin ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.

27 Mart 1994 seçimlerinden sonra Gaziosmanpaşa Belediyesi'nde özel kalem müdürü ve müfettiş olarak, 2003 yılından itibaren Adlî Tıp Kurumu Başkanlığı'nda hukuk müşaviri olarak görev yaptı.

2011 yılında Adlî Tıp Kurumu başkan yardımcılığına atandı. 2012 yılında gerçekleşen Uluslararası Adli Tıp Kongresi'nin (IALM) organizasyonunda yer aldı. Avrupa ülkeleri ile birlikte gerçekleştirilen Geliştirilmiş Bilirkişilik Sistemi Projesi'nde yürütme kurulu üyesi olarak görev yaptı. Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) İstanbul il yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.

İngilizce ve Arapça bilen Akbaşoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Yorumlar