Adana'da polis memurunun şehit edilmesine ilişkin dava

- Terör örgütü PKK yandaşlarınca düzenlenen izinsiz gösteriye müdahalede bulunan polis memurunun şehit edilmesiyle ilgili 10'u tutuklu 30 sanığın yargılanmasına devam edildi

Google Haberlere Abone ol
Adana'da polis memurunun şehit edilmesine ilişkin dava

ADANA (AA) - Adana'da, terör örgütü PKK yandaşlarınca düzenlenen izinsiz gösteriye müdahale eden polis memurunun şehit edilmesiyle ilgili 10'u tutuklu 30 sanığa 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 20 yıldan 100 yıla kadar hapis cezası istenen davanın duruşması görüldü.

Adana 11'inci Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, tutuklu sanıklar Kadir Büyükkılıç, Nurettin Koçer, Onur Bahçeci, Osman Işıklı, Ramazan Sapan, Sedat Şimşek ve Zeki Binici ile tutuksuz sanıklar ve avukatları hazır bulundu.

Sanıklar Emrah Tarhan, Seyfettin Uluç ve Mehmet Türkmenoğlu da bulundukları cezaevlerinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşmaya katıldı.

Osman Işıklı, savunmasında, terör örgütü PKK mensubu olmadığını ve suçlamaları kabul etmediğini söyledi.

Daha önce hırsızlık suçuna karıştığını ve polis memurunun şehit edilmesiyle bir ilgisinin olmadığını iddia eden Işıklı, "Olay günü üzerimi hiçbir şekilde değiştirmedim. Çok mağdur oldum. Bu olayın etraflıca araştırılmasını talep ediyorum. Ağır bir ithamla karşı karşıyayım. Suçlamaları kabul etmiyorum." ifadelerini kullandı.

Seyfettin Uluç da terör örgütü PKK ile bir alakasının olmadığını savunarak, tahliyesini talep etti.

Tutuklu sanık Sapan, terör örgütüyle anılmaktan utanç duyduğunu ileri sürerek, tahliyesini ve beraatini istedi.

İçişleri Bakanlığı ve Adana Emniyet Müdürlüğü avukatları ise sanıklardan şikayetçi olduklarını yineledi.

Değerlendirmesi sorulan cumhuriyet savcısı ise eksikliklerin giderilmesi ve dosyadaki mevcut delil durumu dikkate alınarak tutuklu sanıkların mevcut hallerinin ayrı ayrı devamına karar verilmesi yönünde mütalaasını sundu.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların mevcut halinin devamını kararlaştırarak duruşmayı erteledi.

Adana'da 6 Kasım 2016'da terör örgütü PKK yandaşlarınca düzenlenen izinsiz gösteride, polis memuru Mustafa Yeli vurularak şehit edilmişti.

Yorumlar