CHP'li belediyenin yeni icraatı: Müstehcen heykel

İzmir'de iki hafta önce yeni bir Atatürk heykelini diken CHP'li belediye bu kez metro istasyonuna dikti müstehcen heykelle gündemde

CHP'li belediyenin yeni icraatı: Müstehcen heykel
29 Nisan 2016 Cuma 14:54

CHP'li belediyelerdeki heykel icraatlarına her geçen bir yenisi ekleniyor. Son olarak İzmir'de yeni bir Atatürk heykeli diken CHP'li büyükşehir belediyesi bu kez metro istasyonuna vatandaşların tepkisini çeken 'müstehcen' heykel koydu.

İzmir’de, bir metro istasyonuna yerleştirilen yarı çıplak ahşap heykel tartışma yarattı. İzmir’de, en yoğun kullanılan metro istasyonlarından İzmirspor durağına yerleştirilen ahşap müzisyen heykeli, herkesin dikkatini çekti. Fahrettin Altay ve Evka 3 arasında yolculuk yapan ve İzmirspor durağında inenler  arasında heykel tartışması yaşandı.

"ÇOCUKLARIMIZA ANLATAMIYORUZ"

Bazı vatandaşlar heykelin ne olduğunu anlamaya çalıştı. Kimileri yarı çıplak heykele dönüp bir daha baktı. Metro yolcusu bir kadın vatandaş, heykeli uygun bulmadıklarını ifade ederek, çocuklarına heykelle ilgili bir yanıt cevap veremeyeceğini söyledi. Bazı vatandaşlar sanat eserine saygı duymak gerektiğini belirtti.

Konu sosyal meydanında gündemine taşındı. Bazı kullanıcılar heykel fotoğrafının altına, “Bu amcanın durumu nedir?” diye not düşerken, bazıları da ‘ucube bir heykel’ yorumunda bulundu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×