"Diriliş Ertuğrul" yayınlanırken, Türkiye huzurlu

TRT 1'de yayınlanan reyting rekortmeni dizinin yayın saatlerinde emniyet vak'ası yaşanmadığını söyleyen yapımcısı "bu durum ülkemizin huzuru açısından oldukça önemli" dedi.

06 Nisan 2016 Çarşamba 13:49

TRT'nin meşhur dizisi "Diriliş Ertuğrul"un yapımcısı Kemal Tekden, dizinin kendi rekorlarını bile kırdığını söyledi. Vatandaşların diziye gösterdikleri ilgiden dolayı çok mutlu olduklarını kaydeden Tekden, ilerleyen süreç içerisinde tarihî dizi ve film çekme arzusu içerisinde olduklarını kaydetti.

Türk tarihini çarpıtanların artık iş yapamadıklarını söyleyen Kemal Tekden, "Diriliş Ertuğrul başladığı günden beri daima Türkiye rekoru kırıyor ama son zamanlarda kendi rekorunu da kırmaya başladı. Bu geleceğe yönelik ülkemizin adına ümit verici bir durum. Çünkü kendi tarihimizi gerçek mânâda doğru bir şekilde yansıtmanın da reyting yapacağını göstermiş oldu. Emniyet güçlerimiz ile görüştüğümüzde bize Diriliş Ertuğrul'un yayınladığı saatlerde adeta emniyet vak'ası olmuyor diyorlar. Demek ki kimse dışarı çıkmıyor ve suç işlenmiyor. Bunlar ülkemizin güvenliği ve huzuru açısından oldukça önemlidir. Vatandaşımız, sevgisini ve desteğini verdikçe daha çok yapılar olacak. Sadece Tekden Film adına değil, başka film şirketleri de bu alana el atacaklar. Kendi tarihimizi doğru bir şekilde ve hakkıyla vermek adına güzel şeyler olacak. Artık tarihimizi çarpıtanların da pek iş yapamadıkları bir ortama geldik. Bu da bizim ümidimizi ve şevkimizi artıyor. İnşallah vatandaşımızın desteği ile bu güçlü çalışma devam edecek" diye konuştu.

Ecdâdı gelecek nesillere güzel bir şekilde aktarabilmenin boyunlarının borcu olduklarını dile getiren Tekden, "ilerisi için birçok şey düşünülüyor. İnşaallah ortağım Mehmet Bozdağ ile özellikle tarih alanında çok daha iyi dizi ve sinema filmleri yapmak arzusundayız. Bunlar zaman zaman dile getirildi ama çok daha net bir şekilde ortaya konacaktır. Geleceğe emin adımlarla gidebilmek için gerek bugünkü kültürümüze gerekse varoluşumuzun sebebi olan atalarımıza hakkıyla sahip çıkmamız ve onlara sahip çıkmamız gerekiyor. Onları yeni nesillerimize çok daha güzel bir şekilde aktarabilmek bizim boynumuzun borcudur. Bunu yapmak için uğraşıyoruz. İnşaallah bunda da çok daha büyük başarıları Allah bize nasip eder. Diriliş Ertuğrul'u sevenleri özellikle buradan kutlamak istiyorum. Desteklerini daha fazla vermelerini ve özellikle sosyal medyada desteklerinin daha fazla artırmalarını arzu ediyorum" ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×