Sarıyer Toplum Ruh Sağlığı Merkezi açıldı

- Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Kısmet: - "Başlıca amacımız, hastalarımızı olabildiğince hayatın içinde tutmak ve rehabilite etmek, üretken hale getirmek, sosyalleşmelerini sağlamak"

Sarıyer Toplum Ruh Sağlığı Merkezi açıldı
27 Eylül 2016 Salı 15:22

İSTANBUL (AA) - Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı kuruluşlardan İstinye Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet verecek Sarıyer Toplum Ruh Sağlığı Merkezi açıldı.

Törene Kamu Hastaneleri Birliği Beyoğlu Genel Sekreteri Prof. Dr. Erol Kısmet, Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzm. Dr. Memet Taşkın Egici, İdari Hizmetler Başkanı Dr. Aşkın Ayvaz, Mali Hizmetler Başkanı Hakan Oruç, hastane yöneticisi Uzm. Dr. Osman Gazi Kiraz ve sağlık çalışanları katıldı.

Törende konuşan Prof. Dr. Kısmet, ruh sağlığı ve hastalıkları için hastane merkezli hizmet modelinden toplum temelli hizmet modeline geçildiğini belirtti.

Kısmet, bu kapsamda kişilerin yaşadıkları ortamda tedavilerinin devamlılığını sağlamak ve hastaların topluma kazandırılması için toplum ruh sağlığı merkezlerinin hizmete açıldığını dile getirerek, şunları kaydetti:

"Başlıca amacımız, hastalarımızı olabildiğince hayatın içinde tutmak ve rehabilite etmek, üretken hale getirmek, sosyalleşmelerini sağlamak. Ayrıca, bireysel danışmanlık hizmeti veriliyor, hastalar ve hasta yakınları hastalık, tedavi ve tedavinin olası yan etkileri konusunda bilgilendiriliyor ve hastalık belirtileriyle baş etme yöntemleri, kriz yönetimi gibi konularda eğitimler veriliyor."

Merkezde, her gün en az 12 kişilik gruplar halinde, hastaların ilgi ve yeteneğine göre güzel sanatlar, müzik, spor, el sanatları gibi alanlarda sosyal beceri kazandırmak için hizmet verilecek.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×