İsrail'den günün ikinci saldırısı

Sabah saatlerinde bir Filistinli'yi vuran İsrail askerleri öğle saatlerinde de bıçaklı saldırı bahanesiyle iki Filistinli'yi vurdu

İsrail'den günün ikinci saldırısı
19 Eylül 2016 Pazartesi 15:09

İsrail güçlerinin Batı Şeria'da "bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu" iddia edilen iki Filistinliye ateş açarak birini öldürdüğü, diğerini yaraladığı bildirildi.

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrailli yetkililerin El-Halil kentinde bir Filistinlinin öldürüldüğüne dair kendilerine bilgi verdiğini açıkladı. İsrail'in bilgilendirmesinde öldürülen kişinin kimliğinin henüz belirlenmediği belirtilirken, aynı olayda bir Filistinlinin de yaralandığı aktarıldı.

İsrail polisinden yapılan açıklamada ise iki Filistinlinin polise "bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu" ileri sürüldü.

Görgü tanıkları, İsrail güçlerinin El-Halil kentindeki İbrahim Camisi yakınlarındaki eski şehirde Filistinli bir gence ateş açtığını, askerlerin olay mahallini kapatarak yaralıya müdahale edilmesine izin vermediğini kaydetti.

Son günlerde Filistinlilere yönelik saldırılarda artış dikkati çekiyor. İsrail güçleri, hafta sonu "bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu" veya "aracıyla Yahudi yerleşimcilere çarptığı" iddiasıyla 1'i Ürdünlü, 3'ü Filistinli 4 kişiyi öldürmüştü.

İnsan hakları örgütleri İsrail'i, "saldırıda bulunduğu iddiasıyla Filistinlilere yargısız infaz uygulamakla" suçluyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×