Öğrenciler ‘Truva’ adlı İngilizce tiyatro sahneledi

Adana'nın Kozan ilçesinde İsmet İnönü Ortaokulu tarafından ‘Truva’ isimli İngilizce tiyatro oyunu sergilendi.    Oyun öncesi bir konuşma yapan Okul Müdürü Oğuz Kürşad Şengel, kaliteli eğitim vermek için gece gündüz...

Öğrenciler ‘Truva’ adlı İngilizce tiyatro sahneledi
04 Haziran 2014 Çarşamba 17:48

Adana'nın Kozan ilçesinde İsmet İnönü Ortaokulu tarafından ‘Truva’ isimli İngilizce tiyatro oyunu sergilendi.

    Oyun öncesi bir konuşma yapan Okul Müdürü Oğuz Kürşad Şengel, kaliteli eğitim vermek için gece gündüz çalıştıklarını ifade etti. Sadece akademik başarıyı değil sosyal başarıları da hep göz önünde tuttuklarını ifade eden Şengel, “İsmet İnönü Ortaokulu olarak sosyal ve kültürel etkinliklere çok önem veriyoruz. Bizim için sanat ve sporda çok önemli. Öğrencilerimizin satranç oynamasını ve kitap okuma alışkanlığı kazanmaları için etkinlikler düzenliyoruz. Okulumuzda 4 ayrı tiyatro grubu çalıyor. Öğrencilerimizin İngilizceyi ana dili gibi kullanabilmeleri için yabancı dil eğitimine önem veriyoruz. Bugün burada Kozan’da bir ilki gerçekleştirerek ilk kez yabancı dilde bir tiyatro oyunu sahneleyeceğiz. Oyunun hazırlanmasında emeği geçen başta öğretmenlerimize, velilerimize, okul aile birliğimize, her zaman yanımızda olan Kaymakamımıza, Belediyemize, İlçe Milli Eğitim Müdürümüze, kıymetli basına ve bu oyunu izlemeye gelen siz seçkin misafirlerimize teşekkür ediyorum." dedi.

    Konuşmanın ardından öğrencilerin kitap okuma alışkanlığını geliştirmeleri için geçtiğimiz aylarda yapılan ‘100 Temel Eser’ sınavında derece alan öğrencilere Milli Eğitim Müdürü Kemal Kavak tarafından ödülleri verildi. Ayrıca sınavı düzenleyen öğretmenlere ise Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Şenöz tarafından çiçek takdim edildi.

    Yabancı dilde sahnelenmesi nedeni ile Kozan’da bir ilk olma özelliği taşıyan ‘Truva’ isimli oyunun, okulun İngilizce öğretmenleri Esra Şener ve Zeynep Yıldırıcı tarafından hazırlandığı bildirildi. Tamamı öğrencilerden oluşan 30 kişilik oyuncu ekibi ile 4 ayda hazırlanan oyun, izleyenlerden tam not aldı. Okulun bilişim teknolojileri öğretmeni İsmail Altıntaş tarafından hazırlanan ses efektleri sayesinde, profesyonel tiyatroları aratmadı.

    Oyunu izlemeye Belediye Başkan Vekili Yaşar Şenöz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Kavak ve Kozan MYO müdürü Doç Dr. Faruk Toklu’nun yanı sıra çok sayıda eğitimci basın mensubu ve davetli katıldı. CİHAN

Öğrenciler ‘Truva’ adlı İngilizce tiyatro sahneledi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×