Festivale sanatsal yorum

53. Uluslararası Bursa Festivali kapsamında hazırlanan ve 53 sanatçının eserlerinin yer aldığı karma sergi, Ressam Şefik Bursalı Sanat Galerisi’nde izlenime sunuldu.Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV)...

Festivale sanatsal yorum
19 Haziran 2014 Perşembe 14:48

53. Uluslararası Bursa Festivali kapsamında hazırlanan ve 53 sanatçının eserlerinin yer aldığı karma sergi, Ressam Şefik Bursalı Sanat Galerisi’nde izlenime sunuldu.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) koordinasyonuyla gerçekleştirilen ve Türkiye’nin en uzun soluklu organizasyonu olan ‘53. Uluslararası Bursa Festivali’, birbirinden güzel konser ve gösterilerin yanı sıra özel bir sergiye de ev sahipliği yapıyor. Festival nedeniyle Bursa Nar Seramik Sanat ve Kültür Derneği desteğiyle hazırlanan serginin açılışı, Ressam Şefik Bursalı Sanat Galerisi’nde yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdülkadir Karlık ile Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Danışmanı Ahmet Erdönmez’in açılışını yaptığı sergide, usta sanatçıların el emeği eserleri sanatseverlerden tam not aldı.

Resim, heykel ve seramik çalışmaların bulunduğu sergide Abdullah Şengörenoğlu, Arzu Karayel, Aydan Aktürk, Ayfer Demircioğlu, Aylin Dönmez, Ayşen Kaya, Aysun Yıldırım, Banu Biçen, Barış Gençler, Berrin Buzcular, Cem Değirmencioğlu, Çiğdem Karayel, Elif Tuğçe Demir, Ercan Talay, Esen Aykut, Eser Gürdal Yüksel, Evrim Sırmalı Şirin, Faik Aghayeva, Fatoş Çelebi, Furkan Payaş, Gözen Gedikoğlu, Gül Seray Artut, Gülden Atamer, Gülşen Kıbrıslı, Gülser Aktan, Gülsün Erbil, Hakan Asıltürk, Huri Aykut, Hüseyin Rüstemoğlu, İnci Aykut, İpek Candaş, Kenan Böğürcü, Lale Aghayeva Ürek, Mehmet Çevik, Mennan Algan, Mihrişah Bulut, Mualla Coşkun, Müge Aksu Caferoğlu, Murat Altuğ Balcıoğlu, Nurdan Gülsoy, Onur Hastürk, Orkide Alakoç, Pelin Özer, Şaban Okan, Serap Değişmez Efe, Sezin Türk Kaya, Sibel Demiryakan, Simla Uğur, Tolga Şenol, Uğur Gedikoğlu, Zehra Başeğmez, Zeynep Uruç ve Zuhal Cengiz’in eserleri yer alıyor.

Bursa’da 3 Temmuz Perşembe gününe kadar görülebilecek sergi, 13 – 30 Ekim tarihleri arasında da Türkiye Cumhuriyeti Roma Büyükelçiliği bünyesindeki sanat galerisinde İtalyan sanatseverlerin beğenisine sunulacak. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×