Dursun Çavuş'a vizyon şoku

10 Ocak’ta vizyona girmesi beklenen ‘Dursun Çavuş’ isimli sinema filminin gösterim tarihi, ülkedeki siyasi olaylar nedeniyle 14 Mart’a ertelendi.

Dursun Çavuş'a vizyon şoku
09 Ocak 2014 Perşembe 17:43

10 Ocak’ta vizyona girmesi beklenen ‘Dursun Çavuş’ isimli sinema filminin gösterim tarihi, ülkedeki siyasi olaylar nedeniyle 14 Mart’a ertelendi.

Yapımcılığını Ali Avcı’nın, yönetmenliğini Ali Engin’in üstlendiği, başrollerinde Turan Özdemir, Perihan Savaş, Sinan Bengier, Umut Oğuz, Burçin Abdullah ve Oğuzhan Yıldız’ın yer aldığı ‘bir seçim komedisi’ sloganıyla çekilen ‘Dursun Çavuş’ isimli sinema filmi daha önce açıklanan 10 Ocak yerine 14 Mart’ta izleyicisi ile buluşacak. Yapımcı Ali Avcı, vizyona girmelerine sayılı günler kala alınan bu kararın ardından konuyla ilgili bir açıklama yaparak “Ülkemizin hızla değişen siyasi gündeminin filmimizi olumsuz etkileyebilmesi olasılığından dolayı böyle bir karar aldık.” dedi.

Avcı, filmi merakla bekleyen sinemaseverleri üzecek bu kararı dağıtımcı şirketin önerilerini dikkate alarak verdiklerinin altını çizerek, “Filmimizin siyasi gündemin karmaşasından olumsuz etkilenebileceği yönünde bizlere bildirilen önerileri dikkate alarak, dağıtımcı şirketimiz ile masaya oturduk. Kendileri de bu yoğun gündem arasında ‘bir seçim komedisi’ sloganıyla duyurulan filmimizin herhangi bir siyasi kanada yakın olacak içerikte bulunmamasına rağmen sıkıntıya yol açabileceği yönündeki telkinlerini bizlerle paylaşınca filmimizin Mart ayı vizyon takvimine ertelenmesine karar verdik.” diye konuştu.

Öte yandan, daha önce 8 Ocak’ta Cemal Reşit Rey kongre merkezinde gerçekleştirileceği duyurulan filmin galasının ile 12 Mart 2014 tarihine alındığını da belirten Avcı, Türk sinemasındaki vizyon yoğunluğunun da bu kararı alırken dikkate alındığı ifade etti
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×