Altın Koza’da jüri başkanlığını yönetmen Reha Erdem yapacak

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, bu yıl 15-21 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan festivalin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda jüri başkanlığını ünlü yönetmen Reha Erdem’in üstleneceği bildirdi. Başkan...

Altın Koza’da jüri başkanlığını yönetmen Reha Erdem yapacak
06 Temmuz 2014 Pazar 13:33

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, bu yıl 15-21 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan festivalin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda jüri başkanlığını ünlü yönetmen Reha Erdem’in üstleneceği bildirdi.

Başkan Sözlü, "Sinemamızın 100. yaşını kutladığımız bu yılda, son dönem sinemamızın en başarılı yönetmenlerinden biri olan Sayın Reha Erdem’in jüri başkanlığı görevini kabul etmesi bizleri çok memnun etmiştir." dedi.

Paris VIII Üniversitesi’ndeki Sinema ve Plastik Sanatlar öğreniminin ardından, ilk filmi 'A Ay'a 1988 yılında imza atan Reha Erdem, felsefi yaklaşımı da görsel estetiği kadar kuvvetli bir yönetmen olarak dikkat çekti. 1999 yılına dek sinemaya ara verip, reklam filmleri yapan Reha Erdem, 'Kaç Para Kaç' ile yeni kuşağa güçlü bir temsilci olarak katıldı. 'Korkuyorum Anne' ile eleştirmenlerin gözdesi olan Erdem, art arda gerçekleştirdiği 'Beş Vakit', 'Hayat Var', 'Kozmos', 'Jin' ve son olarak 'Şarkı Söyleyen Kadınlar' ile gerek ulusal gerek uluslararası film festivallerinde ilgi gördü ve önemli ödüller kazandı.

Önemli kültür sanat etkinliklerinden biri olan Adana Büyükşehir Belediyesi Altın Koza Film Festivali, her yıl olduğu gibi bu yıl da sinemaseverler için dopdolu bir program hazırlıyor. Eylül ayında düzenlenecek festival kapsamında, dünya sineması seçkisi, özel gösterim bölümleri, belgesel gösterimleri, söyleşiler, atölye çalışmaları, sergiler, sevgi yürüyüşü, sokak konserleri, gösteriler ve etkinliklerle sinemaseverlerle buluşacak.

CİHAN

Altın Koza’da jüri başkanlığını yönetmen Reha Erdem yapacak


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×