Ağca, Papa suikastını sinema filmi yapacak

Papa 2. Jean Paul’a yönelik suikast girişimi dolayısıyla İtalya'da hapis yatan Mehmet Ali Ağca, suikast girişimini ‘Kutsal Kurşun’ isimli film ile beyaz perdeye taşıyacağını açıkladı.

Ağca, Papa suikastını sinema filmi yapacak
13 Aralık 2013 Cuma 22:33

Papa 2. Jean Paul’a yönelik suikast girişimi dolayısıyla İtalya'da hapis yatan Mehmet Ali Ağca, suikast girişimini ‘Kutsal Kurşun’ isimli film ile beyaz perdeye taşıyacağını açıkladı.

Gazeteci Abdi İpekçi öldürülmesi ve Papa 2. Jean Paul’a yönelik suikast girişiminin faili olarak hapis yatan Mehmet Ali Ağca, memleketi Malatya’daki Avşar Otel’de yeni film projesi hakkında basın toplantısı düzenledi. Papa suikastını sinema filmine aktarmak için bir çalışma içerisinde olduğunu anlatan Ağca, filmin isminin de ’Kutsal Kurşun’ olarak belirlendiğini ifade etti.

Kendisini Harvard, Oxford ve Stanford üniversitelerinde sosyal bilimler dersi verecek seviyede olduğunu ifade eden Ağca, dünyanın merkezi olarak adlandırdığı Malatya’ya gelerek yeni bir mücadelenin ilk adımını attığını kaydetti. Bu mücadelenin küresel bir dünya mücadelesi olduğunu vurgulayan Ağca, mücadelesinin sadece yalana ve dolana karşı olduğunu dile getirdi.

Mücadelede gücünü milletten alacağını belirten Mehmet Ali Ağca, "Bir film projemiz var. Avatar gibi 2 bin yıllık Vatikan tarihini ve adım adım çöküşünü anlatan" ifadelerine yer vererek papaya attığı kurşunun kutsal olduğunu savundu. Bu nedenle Kutsal Kurşun’un hikayesini beyaz perdeye taşımak istediklerini belirten Ağca, filmin çekimlerine ise önümüzdeki nisan ayında başlamayı düşündüklerini kaydetti. Filmde İtalyan ve Amerikalı bir aktörün oynatılacağını ve kendisinin de bazı bölümlerde oynayabileceğini belirten Ağca, kendi gençlik yıllarını oynayacak olan oyuncunun da henüz belirlenmediğini belirtti.

Çekecekleri sinema filminde Papa suikastının bin yıl önce karar verildiğini ispat etmeye çalışacaklarını belirten Ağca, bununda belgelerinin mevcut olduğunu savundu. Mehmet Ali Ağca, "Bambaşka bir dünyanın insanıyım. Türkiye’de yeni bir yol açacağız" dedi. ’Siyasete girecek misiniz’ sorusu üzerine Ağca şunları söyledi: "Hayır, siyaset mümkün değil. Evrensel bir insan, bir siyasi partiye gittiği zaman taraf olmak zorundadır. Tabiatıyla o partinin kuklası, hizmetçisi olmak zorundadır. Allah için siyaset yapanlar varsa onlara teşekkür etmek lazım. Ama ben yapamam. Benim gibi bir insanın siyaset yapması mümkün değil."
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×