12 Eylül ve Güneydoğu dramları ‘İzler’ adlı resim sergisinde

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 12 Eylül darbe dönemi dramlarının ve Güneydoğu bölgesinde yaşanan olayları konun alan ‘İzler’ isimli resim sergisi sanatseverlerle buluştu.

12 Eylül ve Güneydoğu dramları ‘İzler’ adlı resim sergisinde
19 Nisan 2014 Cumartesi 14:13

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 12 Eylül darbe dönemi dramlarının ve Güneydoğu bölgesinde yaşanan olayları konun alan ‘İzler’ isimli resim sergisi sanatseverlerle buluştu. 11 sanatçının 50 eserinin görücüye çıktığı sergi bir ay boyunca açık kalacak.

Movapark Sergi salonunda açılan sergi, verilen kokteyl ile açıldı. Sergilenen birbirinden ilginç ve anlamlı tablolar ilgi gördü. 12 Eylül döneminde yaşanan dramların anlatıldığı uzun resim ise en dikkat çeken tablolar arasındaydı.

Resam Şerif Kino sergideki amacın bölgede yaşanan bazı olumsuzlukların değil aynı zamanda bazı sanatsal etkinliklerin de olduğuna dikkat çekmek olduğunu söyledi. Kino, “Resimlerin içeriğinde ise Güneydoğu’da yaşanan hemen hemen her şey var. 12 Eylül’den günümüze kadar her şey var. Resimler incelendiğinde bunları görebilirsiniz. Sergi bir ay açık kalacak.” şeklinde konuştu. CİHAN

12 Eylül ve Güneydoğu dramları ‘İzler’ adlı resim sergisinde


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×