Suriyeli aile engelli çocukları için yardım bekliyor

- Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Şanlıurfa'ya yerleşen Suriyeli aile zihinsel engelli çocuklarını kaybolmaması için iple bağlıyor

Suriyeli aile engelli çocukları için yardım bekliyor
06 Eylül 2016 Salı 18:29

ŞANLIURFA (AA) - Suriye'deki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeli aile, zihinsel engelli çocukları Adnan Fayad (25) için yardım bekliyor.

Yaklaşık 1 yıl önce Suriye'nin Deyrizor kentinden Şanlıurfa'ya gelen 10 kişilik Fayad Ailesi, merkez Eyyübiye ilçesi Büyükyol Mahallesi'nde kiraladıkları evde hayata tutunmaya çalışıyor.

Fayad Ailesi, doğuştan zihinsel engelli olan Adnan'ı ise kaybolmaması ve çevreye zarar vermemesi için iple duvara bağlıyor.

Anne Şila Fayad, AA muhabirine yaptığı açıklamada, zor şartlarda yaşadıklarını ve küçük evde 10 kişi kaldıklarını anlattı.

En büyük sıkıntılarının ise oğlu Adnan olduğunu belirten anne Fayad, "Eşimi ve iki oğlumu savaşta kaybettim, burada 3 kızım, kız kardeşim ve onun ailesiyle yaşıyoruz. Oğlum Adnan, engelli, hep böyle, bıraktığımız zaman onu bulamıyoruz, çevreye de zarar verebiliyor. Onun için bağlıyoruz, bazen dışarı çıkarıyoruz bazen evde bırakıyoruz." dedi.

Fayad, ne yapacaklarını bilemediklerini ve bu konuda kendilerine uzatılacak yardım elini beklediklerini dile getirdi.

Öte yandan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ekiplerinin aile ile irtibata geçtiği öğrenildi.
İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×