Antalya'da caretta caretta turizmi

- Çıralı ve Olimpos sahillerinde caretta caretta yavrularının yuvalarından çıkmalarına tanıklık etmek isteyen çok sayıda tatilci, sabahın erken saatlerinde sahile akın ediyor

Antalya'da caretta caretta turizmi
25 Ağustos 2016 Perşembe 11:58

ANTALYA (AA) - Antalya'nın Kemer ilçesine bağlı Çıralı ve Kumluca ilçesine bağlı Olimpos sahillerinde bulunan caretta caretta yuvalarından yavrular çıkmaya devam ediyor.

Bu yıl Çıralı ve Olimpos sahillerinde 141 adet caretta caretta yuvası bulunuyor.

Carretta caretta yavrularının yuvalardan çıkarak denize ulaşmasına tanıklık etmek isteyen çok sayıda tatilci, sabahın erken sahillerinden itibaren sahile akın ediyor. Ulupınar Çevre ve Doğayı Koruma Derneği görevlileri tarafından takip edilen yavruların çıkışını bölgedeki tatilciler büyük bir ilgiyle izliyor.

Derneğin Deniz Kaplumbağaları Koruma ve Kontrol Birimi görevlisi Bayram Kütle, caretta caretta yuvalarından yaklaşık bir aydır yavru çıkışlarının devam ettiğini belirterek şunları söyledi:

"Şu anda sona doğru geldik, inşallah bu yavrular da ergenlik çağına ulaşır ve yine bu sahillere, doğal ortamlarına gelirler. Her sabah yavru çıkışlarını görmek isteyen yüzlerce vatandaş, bölgeye gelen tatilciler bu ana tanıklık etmek için sahile geliyor. Halkımızın ilgi duyması, caretta carettaların doğal ortamlarının korunmasına, doğal ortamlarının bozulmamasını sağlıyor. Bu da caretta carettaların geleceği açısından bizi sevindiriyor."


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×