İstanbul hafızlık yarışmasına başvurular başladı

İstanbul'daki imam hatip okulları arasında düzenlenecek yarışmada, ilk 3 öğrenciye umre hediyesi verilecek

İstanbul hafızlık yarışmasına başvurular başladı
06 Mayıs 2016 Cuma 16:15

İstanbul'daki imam hatip okulları arasında düzenlenen "Amme Cüzü Ezbere Okuma Yarışması"nda ilk 3 öğrenciye umre hediyesi verilecek.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Evrensel Hafızlar Derneği İstanbul Şubesi iş birliği ile İstanbul'daki imam hatip okulları arasında düzenlenen "Amme Cüzü Ezbere Okuma Yarışması"na başvurular başladı.

Yarışmaya katılan tüm öğrencilere kitap hediye edilirken, yarışmada ilk 3 öğrenciye umre hediyesi, 20 öğrenciye çeyrek altın ve 100 öğrenciye ise çeşitli sürpriz hediyeler takdim edilecek.

Evrensel Hafızlar Derneği İstanbul Şube Başkanı Mustafa Cumhur, 6 Mayıs'a kadar sürecek yarışmanın 100 imam hatip ortaokulu ve bin öğrenciyle başladığını belirtti.

Cumhur, yarışmanın imam hatip okullarında hafızlık eğitimine teşvik oluşturması bakımından önemine dikkati çekerek, "Amacımız hafızlık eğitimini imam hatip okullarında yaygınlaştırmaktır. Türkiye'de hafızların sayısını ve kalitesini artırmayı ve 2023 senesi itibarıyla Türkiye'de 1 milyon hafız yetiştirmeyi istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Yarışmanın ödül programı ise 29 Mayıs'ta Fatih Belediyesi Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×