Yazıcıoğlu suikasti şüphelisi Erdoğan'ı öldürmeye gitmiş

Muhsin Yazıcıoğlu suikasti şüphelisi astsubayın, darbe girişimi gecesinde Erdoğan'ı öldürmeye giden ekipte de yer aldığı ortaya çıktı

Yazıcıoğlu suikasti şüphelisi Erdoğan'ı öldürmeye gitmiş
22 Temmuz 2016 Cuma 09:28

Darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele saldıran askerlerin ilginç bağlantıları ortaya çıkıyor. Helikopterin teknisyeni ve pilotların, Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümü soruşturmasında, şüpheli olduğu belirlendi.

NTV'nin haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele yönelik saldırı ile ilgili yeni bir ayrıntıya ulaşıldı. 

Darbeci askerlerden 4'ünün Büyük Birlik Partisi Lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun öldüğü helikopter kazasından sonra olay yerine giden kaza kırım ekibinden olduğu tespit edildi.

O isimlerden biri Marmaris baskınında görev yapan Aviyonik Teknisyeni Astsubay Üstçavuş Aydın Özsıcak.

Uzman olarak olay yerine giden Aydın Özsıcak., açılan davada helikopterin irtifa bilgilerinin yeraldığı radar altimetresini sökmekle suçlandı.

Marmaris'e darbeci askerleri taşıyan helikopterde bulunan 3 pilot da Yazıcıoğlu'nun helikopterini arayan arama kurtarma ekibindendi. 

Kazanın ardından 48 saat boyunca Yazıcıoğlu'nun helikopterine ulaşılamamış GSM sinyallerine rağmen helikopterin yanlış yerde arandığı ortaya çıkmıştı.

Yazıcıoğlu ile birlikte 5 kişinin hayatını kaybettiği kazanın ardından 132 şüpheli hakkında, ‘ihmal, kasten öldürmek, suç delillerini yok etme ve değiştirme’ gibi suçlardan soruşturma başlatılmış. Ama sonunda Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı kovuşturmaya gerek görmeyerek takipsizlik kararı vermişti. 

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×