Suudi Arabistanlı gazeteci ve işadamları Samsun'a geliyor

Suudi Arabistanlı gazeteci ve işadamları Samsun'un turizm potansiyelini artırmak ve kentin doğal, kültürel ve turistik özelliklerini tanımak için Samsun'a geliyor.

Suudi Arabistanlı gazeteci ve işadamları Samsun'a geliyor
17 Nisan 2014 Perşembe 14:53

Suudi Arabistanlı gazeteci ve işadamları Samsun'un turizm potansiyelini artırmak ve kentin doğal, kültürel ve turistik özelliklerini tanımak için Samsun'a geliyor.

    Başkan Yusuf Ziya Yılmaz'ın Samsun'un turizm potansiyelini uluslararası turizme kazandırmak amacıyla Türkiye'nin Cidde Başkonsolosluğu ile gerçekleştirdiği temaslar neticesinde Suudi Arabistanlı iş adamları ve üst düzey gazetecilerden oluşan 19 kişilik heyet, 19 Nisan'da Samsun'a geliyor. Samsun ve ilçelerinin doğal, kültürel ve tarihi yerlerini gezerek incelemelerde bulunacak olan Arap heyet, Türkiye ve Suudi Arabistan'daki gazeteciler arasında bağları kuvvetlendirmek, gelecekte yeni işbirlikleri oluşturmak ve 2 ülke arasındaki haber alma ağlarının doğru yollardan kurulmasına katkıda bulunmak amacıyla da temaslarda bulunacak.

    Başkan Yılmaz, Arap turizmcilerin yaptığı gözlemler ve tavsiyeleri, Arap iş adamlarını harekete geçirdi. T.C. Cidde Başkonsolosluğu Basın Ataşeliği ile temasa geçen Suudi Arabistanlı iş adamları ve gazeteciler, Samsun'u ziyaret etmek istediklerini belirtti. Cidde Başkonsolosluğu Basın Ataşeliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Samsun İl Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen organizasyon kapsamında 14'ü Suudi Arabistan'daki basın-yayın kuruluşlarının genel yayın yönetmenleri, 5'i de işadamı olmak üzere 19 kişiden oluşan heyet, Samsun'a gelecek.

    Arap heyet, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy ile Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ı da ziyaret edecek. Arap gazeteciler de mesleki deneyim konusunda paylaşımlarda bulunmak üzere ildeki basın mensuplarıyla da bir araya gelerek karşılıklı fikir alışverişinde bulunacak.

    Konu ile ilgili olarak bir basın açıklaması yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve Samsun Basın Enformasyon İl Müdürü Tahsin Bayar programla ilgili bilgi verdi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×