Silopi MYO’dan bankacılık semineri

Silopi Meslek Yüksek Okulu'nda (MYO), 'Bankacılık Semineri' düzenlendi. Silopi’de bulunan banka müdürlerinin panelist olarak katıldığı seminere, Rektör Prof.

Silopi MYO’dan bankacılık semineri
09 Aralık 2013 Pazartesi 14:38

Silopi Meslek Yüksek Okulu'nda (MYO), 'Bankacılık Semineri' düzenlendi. Silopi’de bulunan banka müdürlerinin panelist olarak katıldığı seminere, Rektör Prof. Dr. Ali Akmaz, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İsmail Taş ve Prof. Dr. Mehmet Nuri Nas ile Silopi MYO Müdürü İbrahim Hüseyni katıldı.

    Silopi MYO konferans salonunda düzenlenen seminer, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Açılış konuşmasını yapan Silopi MYO Müdürü İbrahim Hüseyni’nin ardından kürsüye gelen Rektör Prof. Dr. Ali Akmaz, Silopi MYO’nun kuruluşunun ilk yılı olmasına rağmen böylesi önemli seminer ve paneller düzenlemesinin taktire şayan olduğunu vurgulayarak, semineri düzenleyen ile bilgi ve deneyimlerini esirgemeyen banka müdürlerine teşekkür etti. Rektör Prof. Dr. Akmaz, meslek yüksek okullarının ABD’de en çok tercih edilen eğitim kurumları olduğunu, Türkiye’de yeni yeni öneminin fark edildiğinin altını çizdi.

    Ardından seminere katılan banka müdürleri kürsüye geldi. İş Bankası Silopi Şube Müdürü Ayhan Yenice, İş Bankası’nın tarihçesini ve istihdam politikaları hakkında bilgi verdi. Ak Bank Silopi Şube Müdürü ise Türkiye'de bankacılık mevzuatı ve hukuksal düzenlemeler hakkında bilgi verdi.

    Daha sonra ise Deniz Bank Silopi Şube Müdürü Remzi Sezgin, bankacılık sektörünün Türkiye’de yeni yeni geliştiğini, buna paralel olarak istihdamın giderek artığının altını çizdi. Sezgin, bankacılık mesleğinin birebir insan ilişkileri ve diyalog üzerinden geliştiğine işaret ederek, bu sektörde çalışmak isteyen öğrencilerin bugünden gerek kurumsal ve gerekse de bireysel iletişim konularında kendilerini geliştirmeleri gerektiğini belirtti. Deniz Bank Şube Müdürü Sezgin, Silopi MYO öğrencilerinin dışında hiçbir yerden stajer almayacaklarını, stajer olarak çalışan öğrencilerin de performans ve bankalarının gerçekleştirecekleri sınav sonucunda şubelerinde personel olarak çalışabileceklerini dile getirdi.

    Seminer, soru ve cevaplarla son buldu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×