Polislerle ilgili adli ve idari soruşturma açıldı

Nevşehir’in Derinkuyu ilçesi Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldükten sonra darp sonrası beyin kanaması geçirdiği iddia edilen Şaban Tunca ile ilgili olayda adli ve idari soruşturma açıldığı bildirildi. İdari soruşturma kapsamında 3...

Polislerle ilgili adli ve idari soruşturma açıldı
14 Temmuz 2014 Pazartesi 16:23

Nevşehir’in Derinkuyu ilçesi Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldükten sonra darp sonrası beyin kanaması geçirdiği iddia edilen Şaban Tunca ile ilgili olayda adli ve idari soruşturma açıldığı bildirildi. İdari soruşturma kapsamında 3 polis açığa alındı. Nevşehir Devlet Hastanesi’nde beyin ameliyatı olan 35 yaşındaki Şaban Tunca ise yoğun bakımda uyutulmaya devam ediyor.

Nevşehir’in Derinkuyu ilçe Kaymakamı Mithat Can Kutluca yaptığı açıklamada, "11 Temmuz 2014 Cuma günü gece saatlerinde meydana gelen olayla ilgili olarak adli ve idari soruşturma devam ediyor. Adli soruşturma kapsamında Derinkuyu Savcılığı tarafından olayla ilgisi olan veya olayı gören bütün polis memurlarının ifadeleri alındı. İdari soruşturma kapsamında Ankara’dan polis müfettişleri talep ettik. Bugün Derinkuyu’da olacaklar. Soruşturmanın selameti açısından 3 polis memurunu açığa aldım. İdari soruşturma Polis Müfettişlerinin vereceği rapor doğrultusunda devam edecek. Olay sonrasında beyin kanaması geçirerek Nevşehir Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Şaban Tunca, yapılan ameliyat sonrasında yoğun bakıma alınarak uyutuluyor. Aldığım son bilgide uyutmaya devam edildiği ancak beyindeki kanamanın durdurulduğu şeklindedir.” dedi.

ÖNCE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE ARDINDAN HASTANEYE GÖTÜRÜLDÜLER

Olay, 11 Temmuz 2014 Cuma günü gece saatlerinde meydana geldi. Yaralı Şaban Tunca’nın yakınlarının iddialarına göre Derinkuyu ilçesinde Şaban Tunca’nın sahibi olduğu TIR'ı kullanan şoförü Hikmet Şahin, kullandığı kamyon ağır tonajı olduğu gerekçesiyle ilçe çıkışında trafik polisleri tarafından durduruldu. Trafik polislerinin kural ihlali yaptığı gerekçesiyle araca ceza uygulayacağını söylemesi üzerine araç şoförü, fabrika sahipleri Şaban Tunca (35) ve kardeşi Halil Tunca'yı (28) arayarak olayı haber verdi. Daha sonra olay yerine gelen Tunca kardeşler ile polisler arasında tartışma yaşandı. Bu sırada İlçe Emniyet Müdürlüğü'nden gelen takviye ekiplerin yardımı ile polis otosuna bindirilen Tunca kardeşler, İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldükten bir süre sonra ambulans ile Nevşehir Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Kardeşlerden Şaban Tunca'nın beyin kanaması geçirdiği tespit edilerek hemen ameliyata alındı. Ameliyat sonrasında ise yoğun bakıma alınarak uyutulmaya devam edildi.

Kardeşi Halil Tunca ise hastanenin acil servisinde ayakta tedavi edilerek taburcu edildi.

CİHAN

Polislerle ilgili adli ve idari soruşturma açıldı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×