PKK’nın kaçırdığı kaymakam adayı Bolu’ya atandı

Diyarbakır'ın Kulp ilçesi Şenyayla Bölgesi'nde PKK'lılar tarafından kaçırılan ve 19 ay sonra serbest bırakılan kaymakam adayı Kenan Erenoğlu, 99. Kaymakamlık Kurası'nda ikinci olarak, kendi isteği ile Bolu’nun Yenice ilçesine atandı....

PKK’nın kaçırdığı kaymakam adayı Bolu’ya atandı
11 Haziran 2014 Çarşamba 18:33

Diyarbakır'ın Kulp ilçesi Şenyayla Bölgesi'nde PKK'lılar tarafından kaçırılan ve 19 ay sonra serbest bırakılan kaymakam adayı Kenan Erenoğlu, 99. Kaymakamlık Kurası'nda ikinci olarak, kendi isteği ile Bolu’nun Yenice ilçesine atandı.

Kaymakam adaylığı sınavını kazanan 1’i bayan 60 kaymakam adayı, çeşitli illere kaymakam adayı olarak atandı. Kaymakamlar; il merkez stajı, kaymakam refikliği tsajı, mülkiye müfettişi refakatinde teftiş stajı, kaymakam vekilliği stajı yaptıktan sonra bakanlık merkez stajı çerçevesinde yabancı dil kursu eğitimine tabi tutuldu. Kaymakamlık kursuyla bütün stajları süresince yapmış oldukları çalışmalarını pekiştirerek kaymakamlık mesleğine hazır hale gelmeleri sağlandı. TOBB Toplantı Salonu'nda yapılan kura törenine Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, İçişleri Bakanı Efkan Ala, eski Başbakan Yıldırım Akbulut, kaymakamlar ve aileleri katıldı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bulunduğu ilçede devleti temsil konusunda önemli bir göreve geldiğini belirterek, “Bugün arkadaşlarımız sadece kaymakam olmuyorlar, mülki amir olarak devleti çok iyi bilen personel oluyorlar. Örnekleri çoktur. O arkadaşlarımızın bilgisi, deneyimi bizleri her zaman mutlu ediyor.” dedi.

İçişleri Bakanı Efkan Ala da kaymakamlara, bulundukları ilçede iki seçeneği olduğunu ve buradaki ince çizgiyi çok iyi değerlendirmeleri gerektiğini kaydetti. Ala, şöyle dedi: “Önünüzde iki seçenek var. İlçeyi bir bütün olarak yönetmek ya da ilçedeki memurları yönetmek. İlçedeki memurları yönetirseniz oraya müdür olursunuz. O zaman oranın bir kaymakama daha ihtiyacı olur. Ancak oranın mercii olursanız ve bir yönetişim anlayışı içerisinde STK’larla, vatandaşlarla ve kamu kurumlarıyla birlikte ilçenin tamamını yönetmeye başlarsanız oranın lideri olursunuz.”

Konuşmaların ardından, 60 kişi içerisinde ilk 3 sıraya giren kaymakamlara plaketleri verildi. Kaymakamlara, kuraya girmeden istedikleri yerleri seçme imkanı sağlandı. Diyarbakır'ın Kulp ilçesi Şenyayla Bölgesi'nde PKK'lılar tarafından kaçırılan ve 19 ay sonra serbest bırakılan kaymakam adayı Kenan Erenoğlu, Bolu’nun Yenice ilçesine atandı.

CİHAN

PKK’nın kaçırdığı kaymakam adayı Bolu’ya atandı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×