Necattin Demirtaş, bilgi evlerini her mahalleye yapacağız

Samsun merkeze bağlı İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ailelerinden koparak kötü alışkanlıklara bağımlı olan gençlerin topluma kazandırılması adına bilgi evilerini her mahallede hayata geçireceklerini söyledi.

Necattin Demirtaş, bilgi evlerini her mahalleye yapacağız
13 Ocak 2014 Pazartesi 20:38

Samsun merkeze bağlı İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ailelerinden koparak kötü alışkanlıklara bağımlı olan gençlerin topluma kazandırılması adına bilgi evilerini her mahallede hayata geçireceklerini söyledi.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Yaşar Doğu Kültür Merkezi'nde düzenlenen şadırvan açılışı sonrası mahalle sakinleri, merkezde eğitim alan öğrenciler ve onların velileri ile sohbet ederek belediye çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Sosyal belediyecilik anlamında bir projeyi hayata geçirdiklerini kaydeden Demirtaş, “Bilgi Evi tarzındaki yapıları mahallelerimizde çoğaltarak çocuklarımızın okuldaki eksik bilgilerini tamamlayarak eğitim kalitelerini artırmak adına bu yapıları halkımızın hizmetine sunacağız. Her mahallenin Bilgi Evi'ne ihtiyacı var. Kaliteli ve bilgili insan yetiştirmek her şeyin üstünde gelir. Bu yüzden geleceğimizin teminatı gençlere eğitim adına yapılacak destek ülkenin geleceğine yapılan yatırımdır." dedi.

ÖĞRENCİLER ÖĞRENMENİN KEYFİNİ YAŞIYORLAR

Bilgi Evleri’nin fiziki şartları ve sunulacak hizmetler hakkında mahalle sakinlerine bilgiler veren Başkan Demirtaş, "Bu yapılarda derslikler, bilgisayar odası ve kütüphane bulunuyor. 25 kişilik sınıflarda projeksiyon cihazı okul derslerinin anlatıldığı dersliklerde çocuklarımız verilen ödevleri merkezdeki bilgisayarları kullanarak sağlıklı ortamda ücretsiz olarak ödevlerini yapmanın keyfini yaşıyorlar. Çocuklarımız için eğitici aktivitelerin düzenlendiği kurslarda; müzik, satranç, folklor, tiyatro gibi farklı branşlarda sanat yönlerini geliştirmeye olanak sağlıyorlar." şeklinde konuştu.


"ÇOCUKLARIMIZA ÇANAKKALE’Yİ GEZDİRECEĞİZ"

Programda söz alan aile velisi Başkan Demirtaş’a başarılı öğrencilerimizi Çanakkale gezisi ile ödüllendirmeyi düşünüyor musunuz? sorusuna, Başkan Demirtaş, "Bu sene bir ilk olarak mahallelerimizde Çanakkale turu düzenledik. Bu ülkenin şuan ki konuma gelmesinde 250 bin şehidimizin öleceklerini bildikleri halde bu vatan için bir adım geri atmayarak hayatlarını feda etmişler. İşte bu manevi havayı yerinde yaşamak vefa borcumuzu ödemek adına bu gelecek nesillere taşımak için yeni dönemde çocuklarımız içinde gezi düzenlemeyi düşünüyoruz." dedi.

Yaşar Doğu Kültür Merkezi'ndeki programa İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,İlkadım İlçe Müftüsü Yahya Polat,Yaşar Doğu Mahalle Muhtarı,Ahmet Mutlu ve mahalle sakinleri katıldı.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×