Giresun'da 'Herkes O'nu Okuyor' yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu

Giresun'da Seyyid Vakkas Eğitim Vakfı tarafından Hz. Muhammed'i (sav) tanıtmak amacıyla düzenlenen 'Herkes O'nu Okuyor' yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.Yarışmaya Giresun’da, halkın ilgisi dikkatlerden kaçmadı.Yaklaşık...

Giresun'da 'Herkes O'nu Okuyor' yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu
03 Haziran 2014 Salı 17:58

Giresun'da Seyyid Vakkas Eğitim Vakfı tarafından Hz. Muhammed'i (sav) tanıtmak amacıyla düzenlenen 'Herkes O'nu Okuyor' yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Yarışmaya Giresun’da, halkın ilgisi dikkatlerden kaçmadı.Yaklaşık 4 bin kişinin 3 ayrı kademede okuduğu kitaplardan girdiği sınav sonucunda dereceye girenler belirlendi. Buna göre, 2 kişi umreye gitmeye hak kazanırken, 3 notebook, 9 tablet , 15 bisiklet, , 34 kişiye de çeşitli hediyeler verildi.

Giresun'da özel bir salonda gerçekleştirilen programa, ilahiyatçı yazar Bahattin Karataş konuşmacı olarak katıldı. Yaptığı duygu dolu konuşma ile programa katılanların zaman zaman gözyaşı dökmesine neden olan Karataş, Peygamber Efendimiz’in sevgi yaklaşımından bahsetti. Efendimiz’in Alemlere rahmet olarak gönderildiğini ifade eden Karataş, ’Herşey O’nun sevgisiyle başlar. O’nu seven ailesini, çoluğunu çocuğunu sever. O’nu seven kendini sever. O sevgi için gönderildi." dedi.

Ödül töreninde konuşan Giresun Seyyid Vakkas Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Rasim Günaydın da, “Bizler ilk emri 'oku' olan bir dinin mensupları olarak maalesef çok az okuyoruz. İşte ‘Herkes O’nu Okuyor’ bu hastalığımızı yenmek için, hem Efendimiz'i tanıtmak için hem bize sevdirmek için başlatılan ciddi ve büyük bir kampanyaydı. Bu anlamda yarışmaya gösterilen ilgiden ciddi memnunluk duyuyoruz. Bu teveccüh, elbette Peygamber Efendimiz'e (sav) duyulan sevginin, muhabbetin, duygulandıran bir tezahürüydü.” diye konuştu.

Umre ödülü kazanan katılımcılar da sloganda olduğu gibi yarışmanın kaybedeninin olmadığına dikkat çekerek O’nu bir kez daha okuyup tanımanın mutluluğu içerisinde olduklarını vurguladı. Konuşmaların ardından, ödül sahiplerine ödülleri dağıtıldı.

Şiir ve ezgilerin sonunda ödül törenine geçilen program sonunda Giresun il genelinde 63 kişiye çeşitli ödüller verildi. CİHAN

Giresun'da 'Herkes O'nu Okuyor' yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×