Ereğli yarım saatlik yağmur ve fırtınaya teslim oldu

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde aniden bastıran şiddetli yağış kısa sürede etkili oldu. Rögarların tıkanması sebebiyle yollar gölete döndü. Araçlar su içerisinde kaldı. Fırtına nedeniyle devrilen ağaçlar ise yolu trafiğe kapattı. Karaya...

Ereğli yarım saatlik yağmur ve fırtınaya teslim oldu
16 Temmuz 2014 Çarşamba 05:23

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde aniden bastıran şiddetli yağış kısa sürede etkili oldu. Rögarların tıkanması sebebiyle yollar gölete döndü. Araçlar su içerisinde kaldı. Fırtına nedeniyle devrilen ağaçlar ise yolu trafiğe kapattı. Karaya sürüklenen bir kuruyük gemisi, çapa arama ve motorunu çalıştırması sonucu son anda karaya oturmaktan kurtuldu.

Ereğli'de gece saatlerinde başlayan ve kısa sürede etkili olan fırtına ve sağanak yağış hayatı felç etti. Liman içine sığınan ve sürüklenmeye başlayan kuru yük gemisi çapa taraması ve motorlarını çalıştırması sayesinde karaya oturmaktan son anda kurtuldu. Bazı küçük tekneler ise açığa doğru sürüklendi.

Sağanak yağış sonrasında tıkanan rögarlar ilçeyi gölete çevirdi. Su içerisinden geçmekte zorlanan araçlardan bazıları arızalanırken, belediye görevlileri ise tıkanan rögarları sopa ve demirlerle açmaya çalıştı. Çevre yolu Çetin Apatay Bulvarı üzerinde devrilen büyük ağaç ise yolun trafiğe kapanmasına neden oldu. Uzun kuyrukların oluştuğu yol, belediye itfaiye ekiplerinin yaptığı çalışma sonrasında yaklaşık 1 saat sonra trafiğe açılabildi. Sakindere Sokak üzerinde devrilen bir ağaç ise otomobile zarar verdi.

Suat Başol Caddesi, Cumartesi pazarı mevkisinde ise iki otomobil su içinde kaldı. Araçlardan bir tanesi çekici ile su içerisinden çıkarıldı. İçi tamamen su dolan yabancı plakalı bir başka otomobil ise suya giren sahibi tarafından itilerek sudan çıkarıldı. Bir önceki sel felaketinde aracı su içinde kalan mahalle sakinlerinden Orhan Aydın, "Bu durumla ilgili söylenecek bir şey yok. Geçen de benim burada arabam kaldı. Benim aracım pert oldu, yetkililere iletildi. Bize önlem alınacak denildi. Ancak hala bir önlem alınmamış. Bir ay geçti. Hala burası aynı şekilde. Her Cumartesi pazarından sonra burası düzgün temizlenmiyor. Temizlik yapılmadığı için burada pislik birikiyor. Rögar kapağı doluyor ve dolduğu için de bu arabalar burada kullanılamaz hale geliyor. Söylenecek başka bir şey yok. Vatandaş mağdur" dedi. CİHAN

Ereğli yarım saatlik yağmur ve fırtınaya teslim oldu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×