"Eğitim dönemini bürokratik cinayetler ve hatta seri cinayetlerle kapattık"

Aktif Eğitimciler Sendikası Genel Başkanı Osman Bahçe, 2013-2014 eğitim ve öğretim dönemi ile ilgili değerlendirme yaparak, eğitim çalışanlarının uç beyleri dışında bütün tarafların kirlendiğini açıkladı. Bahçe, sona eren eğitim...

13 Haziran 2014 Cuma 17:58

Aktif Eğitimciler Sendikası Genel Başkanı Osman Bahçe, 2013-2014 eğitim ve öğretim dönemi ile ilgili değerlendirme yaparak, eğitim çalışanlarının uç beyleri dışında bütün tarafların kirlendiğini açıkladı. Bahçe, sona eren eğitim dönemini bürokratik cinayetler ve hatta seri cinayetlerle kapatıldığını söyledi.

Aktif Eğitimciler Sendikası Kayseri Şubesi düzenlenen törenle açıldı. Açılış törenine sendikanın Genel Başkanı Osman Bahçe, diğer eğitim sendika temsilcileri, Aktif Eğitim Sen Kayseri Şubesi Başkanı Ayhan Kaya ile çok sayıda öğretmen katıldı. Törende ilk konuşmayı yapan Ayhan Kaya, devlet millet kaynaşmasını ve toplumsal barışı sağlamayı amaç edindiklerini belirterek, şunları söyledi: "Sendikamız eğitim sisteminin problemleri, siyasi söylemler içinde boğulmuş, kişisel çıkar doğrultusunda doğurmuş olan bütün eğitim camiası adına yeni bir ses ve ışık olmayı hedef edindi. Bunun göstergesi olarak bütün camiamıza sesleniyorum. Her türlü dünya görüşü sahip herkese kapımız açıktır."

Açılan şubenin hayırlı olması temennisinde bulunan Genel Başkan Osman Bahçe, bugünün eğitimciler için önemli olduğunu ifade ederek, "Bir dönemin kapanıp yeni bir dönemin açılacağı sürece girdik. 2013-2014 eğitim öğretim yılını fişlemelerin, tasfiyelerin, kıyımların, şaibeli sistem değişiklikleri ve bu şekilde devam eden olumsuzlukların gölgesinde kapattık. 2013-2014 eğitim ve öğretim yılı son dönemi, tarihe bu dönem içerisinde işlenen bürokratik cinayetler, seri cinayetler, hatta MEB yasasının işleme konulmasıyla bütün yöneticilerin, yöneticiliklerinin düşmesi nedeniyle bürokratik katliamlarla kapattık. Bunlar tarihe bu olumsuzluklarla geçecek." dedi.

Osman Bahçe, yaşanan süreçte tek bembeyaz olarak kalabilmiş şeyin okullarını evleri, öğrencilerini evlatları kabul eden, yöneticisinden öğretmenine, memurundan şefine, hizmetlisine kadar eğitimin uç beyleri olarak ifade edebilecek değerli eğitim çalışanları olduğunu ifade etti. Bahçe, "Eğitim çalışanları uç beyleri dışında bütün taraflar kirlendi. Bu açılımızda eğitimin paydaşları ve tarafları olarak siyasi iradeleri, bürokratik yetkililere ve bütün karar vericilere öğretmenlerimiz olarak teşekkür edebilmeyi çok isterdik. Maalesef son demde yaşananlar, siyasi iradelere bürokratik karar vericilere ve diğer vesayet müesseslerine teşekkür etmemize müsaade etmiyor." diye konuştu.

Eğitim döneminde her türlü fedakarlığı yapan öğretmenlere, hiçbir fedakarlıktan kaçmayan velilere, yarınların geleceği olduklarının farkında hareket eden öğrencilere teşekkür eden Bahçe, “Eğitimdeki bütün taraflarla ortak duygularımız, düşüncelerimiz, hedeflerimiz, hayallerimiz, beklentilerimiz var. En azından aynı ülkede birlikte yaşamak zorundayız. Birlikte olmaya mahkumuz. Bu mahkumiyet ve mecburiyetin bitmesini istemiyoruz. Cennet vatanı olarak ifade ettiğimiz ülkemizin bu şekilde devamı için bütün taraflar birlik ve beraberlik içinde, sorunların çözümü ve yarınların aydınlanması için çalışmak boynunun borcudur. Açılışını yaptığımız bu yerde sendika şubesi olarak değil, Kayseri’nin eğitim sorunlarına çözüm olmak için çalışmalar sürdürmesi amacıyla çalışacağına inanıyorum. Hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından yapılan dua ile birlikte sendika şubesinin açılışı için kurdele kesildi. Katılımcı bütün öğretmenler açılış gününde birlikte fotoğraf çektirdi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×