Bursalı gazeteci, Çanakkale Savaşı'nı kaleme aldı

Bursalı gazeteci Tayfun Çavuşoğlu, yeni kaleme aldığı "Çanakkale 1915-İftiralar, Yalanlar, Polemikler¨ isimli kitabını okuyucuları için imzaladı.

Bursalı gazeteci, Çanakkale Savaşı'nı kaleme aldı
25 Şubat 2014 Salı 19:08

Bursalı gazeteci Tayfun Çavuşoğlu, yeni kaleme aldığı "Çanakkale 1915-İftiralar, Yalanlar, Polemikler¨ isimli kitabını okuyucuları için imzaladı.
Bursalı gazeteci Tayfun Çavuşoğlu tarafından yazılan 'Çanakkale 1915', raflardaki yerini aldı. Tayfun Çavuşoğlu'nun yazdığı ve yakın tarihin önemli dönemi olan Çanakkale savaşına ilişkin tartışmaların ele alındığı ‘Çanakkale 1915 - İftiralar, Yalanlar, Polemikler’, dayanaksız iddiaları ve tarihi gerçekleri ortaya seriyor. Kastaş Yayınevi'nce yayınlarından çıkan 320 sayfalık esere, kitabevleri ve internet kitap mağazalarından ulaşılabilecek.

Çanakkale’nin tartışmalı konularına ışık tutmak için bu kitabı yazdığını belirterek, “Çanakkale Savaşı'nın bilinen yönleri ile tam bilinmeyen ve tartışmalı yönlerini biraz inceleyerek açıklama getirmek istedim. Gerçekten de Çanakkale’nin 1915 savaşları ve sadece Çanakkale cephesi değil, Birinci Dünya savaşının geneli ile çok tartışmalı konular var. Düşman orduları gerek karadan, gerekse denizden yaptığı saldırılar. Özellikle kara savaşları sırasında yaşananlar bizim ülke açısından önemli. Tam yüzüncü yılına geldik savaşların. İlk saldırı 1914 Kasım ayında Çanakkale boğazına ilk müdahale müttefikler tarafından ilk saldırı gerçekleşiyor. Yüzüncü yılındayız savaşların. 1915’de ise büyük deniz savaşı var. Bizim açımızdan ve Türk ordusu açısından büyük bir zaferdir. Biz de savaşın yüzüncü yılında tarih bilincine bir katkımız olsun diye bu kitabı yayınladım.” dedi. Çavuşoğlu, özellikle Mustafa Kemal’in savaşta oynadığı rol üzerinde yaşanan tartışmalardan sonra bu kitabı yazma ihtiyacı duyduğunu sözlerine ekledi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×