Başkan Kocaoğlu: AVM için yasal düzenleme şart

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kent merkezine AVM yapılmamasının yasal kayıt alınması gerektiğini belirterek, esnaftan yana tavır aldı. İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin (İESOB) 24. Olağan Genel Kurulu,...

Başkan Kocaoğlu: AVM için yasal düzenleme şart
18 Mayıs 2014 Pazar 15:48

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kent merkezine AVM yapılmamasının yasal kayıt alınması gerektiğini belirterek, esnaftan yana tavır aldı.

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin (İESOB) 24. Olağan Genel Kurulu, Kültürpark 1 No’lu Hol’de yapıldı. İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu, Alsancak Limanı'nda yapılması planlanan AVM’ye karşı esnaftan yana tavır sergileyen belediye başkanlarına teşekkür etti.

Genel Kurul’un kente, ülkeye ve esnaf teşkilatına hayırlı ve uğurlu olmasını dileyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise bugüne kadar esnafın her zaman yanında yer aldıklarını, lokmasını büyütmeye ve problemlerini çözmeye çalıştıklarını belirterek, bundan sonra da aynı anlayışla çalışacaklarını söyledi. Bazı meslek odalarının belediye ile ciddi işbirliği yaparak hayatiyetini sürdürmesi gerektiğine dikkat çeken Başkan Kocaoğlu, ilçelerde toplu taşıma yapan kooperatiflerini örnek gösterdi ve birlikte proje geliştirdiklerini kaydetti.

AVM ve Süpermarket Yasası konusunda İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin duruşunun esnaf teşkilatı gibi olduğunu söyleyen Başkan Kocaoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Biz bu konuda esnaf teşkilatı ile birlikte aynı pencereden hayata bakıyoruz. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak AVM imarı, AVM planlaması yapmadığımızı hepiniz biliyorsunuz. Ama planlama kazanılmış bir haktır. Önemli olan bunun bir yasal düzenlemeye bağlanmasıdır. Kent merkezine AVM yapılmamasının yasal kayıt alınması gerekmektedir. Karabağlar’daki AVM gibi yarın Balçova’da yapılacak alışveriş merkezi gibi daha önceden kazanılmış hakları olduğu için aynı düşüncede olmamıza rağmen yapacağımız bir şey söz konusu değildir." CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×