Akademisyenler proje eğitimi için UAÜ'de buluştu

Türkiye'deki 11 farklı üniversiteden 40 öğretim üyesi ve araştırmacı proje fikirleri geliştirme ve Ar-Ge projeleri kazanma ve yürütme eğitimi almak üzere Uluslararası Antalya Üniversitesi’nde (UAÜ) üç günlük eğitim için bir araya...

Akademisyenler proje eğitimi için UAÜ'de buluştu
20 Haziran 2014 Cuma 17:43

Türkiye'deki 11 farklı üniversiteden 40 öğretim üyesi ve araştırmacı proje fikirleri geliştirme ve Ar-Ge projeleri kazanma ve yürütme eğitimi almak üzere Uluslararası Antalya Üniversitesi’nde (UAÜ) üç günlük eğitim için bir araya geldi. UAÜ Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fatih Camcı tarafından koordine edilen eğitimi; ABD ve İngiltere’de öğretim üyesi olarak çalışan öğretim üyeleri Doç. Dr. Murat Demirbaş, Doç. Dr. Mesut Akdere, Yrd. Doç. Dr. Umut Gürkan ve Yrd. Doç. Dr. Fahri Karakaş başarı hikayeleri ve eğitimleriyle destekledi.

Programın ilk gününde farklı düşünme ve Ar-Ge fikir geliştirmesi üzerinde durulurken, ikinci gününde proje başvurusu geliştirme teknikleri tartışıldı. Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) örneğinden yola çıkılarak proje fonlayıcının beklentilerinin nasıl karşılanması gerektiği üzerinde aktiviteler yapıldı. Eğitimin son gününde ise proje yönetim temelleri ve gereklilikleri konusunda çalışıldı.

Program koordinatörü ve eğitmeni Doç. Dr. Fatih Camcı, TÜBİTAK tarafından desteklenen bu eğitimin çalışma alanından bağımsız olması sebebiyle diğer birçok örneklerden farklılık gösterdiğini belirtti. Katılımcılar arasında mühendislik, turizm, tarım, işletme gibi birçok farklı alandan doçent, yardımcı doçent ve araştırma görevlisi yer aldı. Gerek farklı alanlardan katılım olması gerekse farklı seviyelerdeki akademisyenlerin bir araya gelerek grup çalışmaları yapmaları tüm katılımcılar tarafından yararlı bulundu.

Katılımcılardan Yrd. Doç. Dr. Seden Algür de programın kendisi için oldukça eğitici olduğunu ve akademik gelişimi için çok faydalı geçtiğini belirtti. Araştırma görevlisi Mehmet Kayakuş ise tereddüt ederek geldiği eğitimi, her aşamasında hiç sıkılmadan dikkatle takip ettiğini ve bu eğitimin akademik çalışmalarına fayda sağlayacağını ifade ederek, “Özellikle başarı hikayeleri oldukça motive edici oldu. Zorluklar karşısında yılmamamız gerektiğini anladım.” dedi.

Tüm katılımcılar program sonunda her dakikasının dikkatle takip edildiği eğitimin oldukça motive edici olduğunu ve devam ettirilmesi gerektiğini belirtti. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×