Sosyal medyadaki “kalkışma“ iddiaları

Sosyal medyadaki, "Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığına bir grup askerin gelip tankları çıkararak kalkışma yapacağı" iddiası üzerine vatandaşlar nizamiye önünde toplandı

Sosyal medyadaki “kalkışma“ iddiaları
21 Temmuz 2016 Perşembe 23:10

Sosyal medyada, "Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığında kalkışma olacağı" iddiaları üzerine vatandaşlar nizamiye önünde toplandı.

Sosyal medyada "bir grup askerin Zırhlı Birliklere gelerek kalkışma gerçekleştireceği" iddiaları üzerine vatandaşlar Türk bayraklarıyla tümenin önüne gelerek beklemeye başladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesine ait kamyonlar, otobüsler, vidanjörler de kışlanın kapılarının önüne park ederek, giriş çıkışları kapattı.

Ellerinde Türk bayrakları bulunan kalabalık grubun bekleyişi devam ederken, Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanı Tümgeneral Erdoğan Akyol dışarı çıkarak vatandaşlara seslendi.

Darbe girişiminin olduğu gece birlikten tankların çıkmasına izin vermediklerini belirten Tümgeneral Akyol, bir sıkıntı olmadığını, böyle bir şeye izin vermeyeceklerini söyledi. Akyol, görevlerinin başında olduklarını belirterek, vatandaşların içinin rahat olmasını istedi.

Vatandaşların sevgi gösterisinde bulunduğu Akyol, bekleyenlerle kucaklaşıp onları dinledi.
Polis ekiplerinin çelik yelek giyerek önlem aldığı tümenin ana nizamiyesi önüne, tedbir amaçlı bir TOMA da getirildi.

İstiklal Marşı okuyan vatandaşlar, tekbirler getirerek bekleyişlerini sürdürüyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×