Fransa'da hükümet üyelerine yaz tatili izni

- Fransa hükümeti, güvenlik konseyi toplantılarının devam etmesi şartıyla 15 günlük yaz tatiline girdi

Fransa'da hükümet üyelerine yaz tatili izni
03 Ağustos 2016 Çarşamba 16:52

PARİS (AA) - Olağanüstü halin (OHAL) uygulandığı Fransa'da hükümet, güvenlik konseyi toplantılarının devamı koşuluyla 15 günlük yaz tatiline çıktı.

Elysee Sarayı'ndan yapılan yazılı açıklamada hükümet üyelerine 15 günlük tatil izni verildiği ve ağustos ayı boyunca ilgili bakanların katılımıyla sınırlı güvenlik konseyi toplantılarının devam edeceği belirtildi.

Açıklamada bakanlara, tatil boyunca telefondan ulaşılabilir olmaları ve ülke dışına çıkmamaları talimatının verildiği ifade edildi. Elysee'nin açıklamasında ayrıca Cumhurbaşkanı François Hollande'ın tatilinin de birkaç günü geçmeyeceği ve 6 Ağustos'ta Rio Olimpiyatlarının açılış törenine katılacağı belirtildi.

Nice'deki terör saldırısı sonrası yeniden uzatılan OHAL kapsamında 11 ve 17 Ağustos'ta Başbakan Manuel Valls ile içişleri, savunma ve adalet bakanlarının katılacağı güvenlik toplantıları yapılacak.

Bu arada İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, OHAL çerçevesinde ülke çapında görev yapacak güvenlik güçlerine 4 bin jandarma ve 4 bin 700 polisin takviye edildiğini duyurdu.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×