Etnospor Kültür Festivali

- Kültür ve Turizm Bakanı Avcı, Küçükçekmece'deki Bezirganbahçe Meydanı'nda gerçekleştirilen festivali ziyaret etti

Etnospor Kültür Festivali
27 Ağustos 2016 Cumartesi 15:17

İSTANBUL (AA) - Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, "Etkinliği düzenleyen, çocuklarımızı, gençlerimizi, ulusal, milli sporlarımızla tanıştıran, onlara bu sporların altında yatan ahlakı tanıtan konfederasyona ve sayın genel başkanı Bilal Erdoğan Bey'e çok teşekkür ediyorum." dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Avcı, Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından, Küçükçekmece'deki Bezirganbahçe Meydanı'nda gerçekleştirilen ve Anadolu Ajansı'nın da global iletişim ortağı olduğu Etnospor Kültür Festivali'ni ziyaret etti.

Avcı, festival ziyaretinde yaptığı basın açıklamasında festivalde gençler, sporcular, çocuklar ve aileleriyle birlikte çok güzel bir gün geçirdiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Etkinliği düzenleyen, çocuklarımızı, gençlerimizi, ulusal, milli sporlarımızla tanıştıran, onlara bu sporların altında yatan ahlakı tanıtan konfederasyona ve sayın genel başkanı Bilal Erdoğan Bey'e çok teşekkür ediyorum. Hizmetlerinin artarak devamını diliyorum."

Festivalin geleneksel hale geleceğini ifade eden Avcı, "Bu yıl birincisini yapıyoruz ama bu seneden sonra inşallah her yıl artarak, hem katılımcı sayısı itibariyle, hem izleyici, hem de faaliyet gösterilen alanlar itibariyle artarak, zenginleşerek devam edecek." diye konuştu.

Avcı, festivalde Dünya Etnospor Konfederasyonu Genel Başkanı Bilal Erdoğan'la birlikte güreş müsabakalarını izledi. Güreşçiler, müsabaka sonrası Avcı ve Erdoğan'a kıspet ve bakır semaver hediye etti.

Festival alanında bulunan vatandaşlarla, sporcularla ve çocuklarla sohbet eden Avcı, Yörük çadırında Asya yemeklerini tattı.

Avcı'ya festival ziyaretinde Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Hamza Yerlikaya, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci eşlik etti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×