Engelli öğrencilerden güvenlik güçlerine mektup

- Tokat'ta işitme, görme ve zihinsel engelli 100 öğrenci ile ruh ve sinir hastalıkları hastanesinde tedavi gören 20 hasta, terör operasyonlarında görevli güvenlik güçlerine mektup yazarak destek verdi - Beyazay Derneği Tokat Şubesi Başkanı Köten: - "Askerlerimizi ve polisimizi desteklemek, vatan için 'Biz de varız' demek için geldik"

 Engelli öğrencilerden güvenlik güçlerine mektup
10 Mayıs 2016 Salı 11:28

TOKAT (AA) - Tokat'ta 100 engelli öğrenci ile ruh ve sinir hastalıkları hastanesinde tedavi gören 20 hasta, terör operasyonlarında görev yapan güvenlik güçlerine yazdıkları mektupla destek oldu.

"Askeri üniformalı" 20 engelli öğrenci, Beyazay Derneği Tokat Şube Başkanı Suna Arslan Köten ile İl Jandarma Komutanı Albay Erkan Alacakurt'u ziyaret etti.

Köten, 100 engelli öğrenci ile Tokat Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde tedavi gören 20 hastanın, terör örgütüne yönelik operasyonlara katılan askerler için yazdığı mektupları Albay Alacakurt'a teslim etti.

Alacakurt, ziyaret için teşekkür ederek, "Bizlerin yanında olduğunuzu göstermeniz bizim için gurur verici. İyi ki varsınız." dedi.

Beyazay Derneği Tokat Şube Başkanı Suna Arslan Köten de engelli çocukların yazdıkları 'özel' mektupları getirdiklerini ifade etti.

Ziyarette askerlerin kaldıkları koğuşları ve yemekhaneyi gezen, araçları inceleyen öğrenciler, jandarmanın eğitimli köpeklerini sevdi. Öğrencilere Yarbay Milbay Şahin bilgi verdi.

Ziyarete ilişkin AA muhabirine açıklamada bulunan Köten, Türkiye'nin zor bir süreçten geçtiğini belirterek, şunları söyledi:

"Askerlerimizi ve polisimizi desteklemek, vatan için 'Biz de varız' demek için geldik. Amaç birlik ve bütünlük. Son günlerdeki terör olaylarını protesto etmek ve özel çocukların da askerlerimizin yanında olduğunu belirtmek için geldik. Çocuklarımız çok güzel mektuplar yazdılar Mehmetçik için. Vatanımızın bölünmeyeceğini belirtmek için buradayız."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×