"10. Uluslararası Robot Yarışması"

- Yarışmada dereceye girenlere ödülleri verildi

13 Mayıs 2016 Cuma 19:09

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep-Belkıs Zeugma temalı "10. Uluslararası Robot Yarışması"nda dereceye girenlere ödülleri verildi.

Milli Eğitim Bakanlığınca, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Eğitim Enstitüsü (EİT) ve TÜBİTAK ortaklığıyla düzenlenen yarışmada öğrenciler, kendi yaptıkları robotlarla üç gün boyunca birincilik için mücadele etti.

Yarışmaya "temalı robot", "çizgi izleyen robot", "hızlı çizgi izleyen robot", "sumo robot", "mini sumo robot", "serbest robot", "robotino (hareketli robotlar)" olmak üzere 7 kategoride düzenlenen yarışmaya 347 okul ve kurumdan bin 609 robot ile bin 962 öğrenci ve danışman öğretmenin katıldığı belirtildi.

Dereceye giren öğrenciler için Şahinbey Spor Salonu'nda ödül töreni düzenlendi.

Törenin ardından Belkıs- Zeugma kategorisinde birinci olan "Atak" adlı robot gösteri yaptı.

Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Ertuğrul Geçkil, yaptığı açıklamada, öğrencilerin yarışmayı derece kazanmak için değil, daha iyiye ulaşmak için basamak görmeleri gerektiğini söyledi.

Geçkil, yarışmayla öğrencilerin tecrübe kazandığını belirterek, "Tecrübelerinizi, bilgi ve birikimlerinizi arttırmanız bizi son derece memnun ediyor. Centilmence yaptığınız yarışma geriden gelen kardeşlerinizi özendirmektedir. Bundan sonraki düzenleyeceğimiz yarışmalar için de bizlere ümit vermektedir. Düzenlediğimiz yarışmaların her geçen yıl artış göstermesi de bizi ayrıca mutlu etmektedir. Gaziantep'ten sonra da Konya ve Kayseri'de düzenleyeceğimiz yarışmaya şimdiden öğrencilerimizi davet ediyorum." diye konuştu.

Açıklamanın ardından dereceye giren öğrencilere kupa ve çeşitli ödüller verildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×