Paris'te Azeri gösterisine PKK saldırısı

Paris'te Ermenistan'ın Karabağ işgalini protesto eden grupa PKK flamaları taşıyan gruplar tarafından saldırı düzenlendi

Paris'te Azeri gösterisine PKK saldırısı
10 Nisan 2016 Pazar 14:31

Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki gerilim nedeniyle Paris’te yaşayan Azerbaycan vatandaşları, Ermenistan Büyükelçiliği önünde protesto gösterisi düzenledi. Gösteriye PKK flaması taşıyanlar müdahale etti.

Paris’te Türk Derneklerinden 'Objectif 21 Derneği’nin de destek verdiği protesto, yaşamını yitirenlerin anısına bir dakikalık saygı duruşuyla başladı.

Gösteride "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Karabağ bizimdir bizim kalacak", "Sarkisyan savaş suçlusu" sloganları atıldı ve "Karabağ işgaline son", "Terörist Ermenistan" yazan dövizler taşındı.

Gösteri esnasında Azerbaycan vatandaşları,ellerinde PKK bayrakları ve Öcalan resimleriyle üzerlerine gelen bir grubun saldırısına uğradı. PKK bayraklarıyla gelen grubun daha sonra kaçtığı görüldü. 

İki grup arasında yaşanan arbede sonrası açıklama yapan Azerbaycan diplomatik kaynakları, saldırıyı gerçekleştiren kişilerin aşırı Ermenistan gençlik grubu (Nor Seroun) üyesi olduklarına ve PKK bayrakları taşıdıklarına dikkat çekti.

Yaşanan olayların ardından elleri sopalı bir grup Ermenistan taraftarı, Ermenistan Büyükelçiliği önüne geldi, burada da göstericilere müdahale eden polis olayların büyümesini engelledi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×