Almanya'daki saldırgan Türk düşmanı çıktı

Almanya'da AVM saldırısını gerçekleştirerek aralarında üç Türk'ün de bulunduğu 9 kişiyi öldüren saldırgan Türk düşmanı çıktı.

Almanya'daki saldırgan Türk düşmanı çıktı
29 Temmuz 2016 Cuma 11:18

Geçen hafta Almanya'nın Münih kentinde bir AVM'de yaşanan silahlı saldırının zanlısı Sonboly'in aşırı sağcı olduğu ve Türklerden nefret ettiği ortaya çıktı. Saldırganın Türk ve Araplara karşı üstünlük duygusu taşıdığı ve yabancı düşmanı olduğu ifade edildi.
 
Münih'te bir AVM'ye düzenlenen saldırının zanlısı Sonboly'in aşırı sağcı parti AFD'nin hayranı olduğu ortaya çıktı. 18 yaşındaki İran kökenli Alman olan saldırgan, geçen hafta Cuma günü 9 kişiyi öldürmüştü. Soruşturmayı yürüten Alman polisi, silahlı saldırının zanlısı David Sonboly'nin Arap ve Türklere karşı “üstünlük duygusu” taşıyan bir ırkçı olduğunu ifade etti. Adolf Hitler hayranı olduğu anlaşılan zanlının Nazi ideolojisine sahip olduğu belirtildi.

Münih'te bir alışveriş merkezinde gerçekleşen saldırıda zanlının kullandığı silahın ruhsatsız olduğu ve üzerinde 300 mermi bulunduğu ortaya çıktı. Soruşturmayı yürüten yetkililer bu mermilerle zanlının kitlesel bir katliam planladığını söyledi. Öldürülenlerin üçünün Kosovalı, üçünün Türk ve birinin de Yunan olduğu tespit edildi.

Müfettişler saldırının kurbanlarının Müslümanlardan oluşması üzerine saldırının ırkçı gruplarla bağlantılı olup olmadığını araştırıyor. Sonboly'in yabancı düşmanı olması da saldırının kastan planlanmış olabileceğini gösteriyor. Saldırganın arkadaşları da Sonboly'in yabancılardan nefret ettiğini söyledi.

Zanlının “nefret”, “Gunman”, “Türkiye” kelimeleri adı altında bilgisayar oyunları oynadığı ve aşırı sağcı ADF partisinin bir hayranı olduğu ortaya çıktı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×