Taksim'e Çıkan Gruba Polis Müdahalesi

Taksim Cumhuriyet Anıtı'na ulaşan grubun, İstanbul'da Kazancı Yokuşu'nun yakınındaki bir handan çıktığı bildirildi.Grup emniyet güçlerince dağıtıldı.

Taksim'e Çıkan Gruba Polis Müdahalesi
01 Mayıs 2015 Cuma 17:52

 
Cumhuriyet Anıtı'na karanfil ve çelenk bırakma dışında 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarına kapatılan ve yoğun güvenlik önlemi alınan Taksim Meydanı'na gelmek isteyen bir grup, Kazancı Yokuşuyakınındaki Cengaver Han'dan aniden çıktı. Ellerinde Komünist Parti flamaları taşıyan ve sloganlar atan grup, koşarak Taksim Cumhuriyet Anıtı'na geldi.
 
Çevik kuvvet ekipleri, etrafını sardıkları grubu uzaklaştırdı. Ekiplerin müdahalesiyle grubun bir bölümü Kazancı Yokuşu'na doğru kaçarken, bazı kişiler de gözaltına alındı.
 
Geceyi de Cengaver Han'da geçirdikleri tahmin edilen grup, hanın üst katlarından da "Eşitlik ve Özgürlük için Komünist Parti" yazılı pankart açtı.
 
Güvenlik güçleri Kazancı Yokuşu'na bariyerler koyarken, Taksim Meydanı'ndaki önlemler artırıldı.
 
-Barbaros Bulvarı'nda müdahale-
 
Bu arada, HDP'li bir grup, Barbaros Bulvarı'nın Yıldız girişinden Beşiktaş Meydanı'na gitmek istedi. Geçişe izin vermeyen polis, bulvarın girişinde gruba biber gazıyla müdahale etti. Müdahalenin ardından grup, ara sokaklara dağıldı.
 
Zincirlikuyu'nda toplanmak isteyen küçük bir grup da müdahale edilerek, dağıtıldı.
 
Balmumcu'dan Beşiktaş'a yürümek İnşaat İş üyelerine de polis izin vermedi. Sendika üyeleri, "Dünyayı biz inşa ediyoruz. Altında biz kalıyoruz, artık yeter pankartı" açarak buradaki bekleyişini sürdürüyor.
 
Öte yandan polis helikopterleri de kontrol amaçlı uçuş yapıyor.
 
Bu arada, Taksim Meydanı'nda bez afiş asmaya çalışan iki kişi gözaltına alındı.
 
Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin önünde toplanan grubun dağılmaması üzerine polismüdahale etti. Gruptan 5 kişi gözaltına alındı. 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×