PKK Yüksekova'daki askeri birliğe saldırdı!

Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Şırnak'ın Cizre ilçesinde Hayati Bilgin Karakolu ile Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki 7'nci Hudut Alay Komutanlığı Dağlıca Üs Bölgesine, makineli tüfek ve havan ile iki kez silahlı saldırıda bulunduğu bildirildi.

PKK Yüksekova'daki askeri birliğe saldırdı!
30 Haziran 2015 Salı 14:05

Şırnak'ın Cizre ilçesinde Hayati Bilgin Karakolu'na uzun namlulu silahlarla taciz ateşi açıldı. 

Sur Mahallesi'ne henüz plakası belirlenemeyen pikapla gelen kimliği belirsiz kişiler, Suriye sınırındaki Hayati Bilgin Karakolu'nun bulunduğu bölgeye uzun namlulu silahlarla ateş açtıktan sonra kaçtı. 

Hasar ve zayiatın meydana gelmediği olayın ardından bölgede arama faaliyeti başlatıldı.

DAĞLICA'YA DA SALDIRI

Bölücü terör örgütü mensuplarının, Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki 7'nci Hudut Alay Komutanlığı Dağlıca Üs Bölgesine, makineli tüfek ve havan ile iki kez silahlı saldırıda bulunduğu bildirildi. 

Genelkurmay Başkanlığının internet sayfasında önemli yurt içi olaylara ilişkin bilgi verildi. 

Buna göre, Yüksekova'da, terör örgütü mensubu grup tarafından, dün saat 19.45 ve bu sabah saat 06.10'da, 7'nci Hudut Alay Komutanlığı Dağlıca Üs Bölgesine, doçka makineli tüfek ve havan ile iki kez silahlı saldırıda bulunuldu. Güvenlik güçlerinin teröristlere karşılık vermesi üzerine ateş kesildi. 

Olayda herhangi bir zayiat meydana gelmedi ve bölgede emniyet tedbirleri arttırıldı. 

2 VATANDAŞ KAÇIRILDI

Diyarbakır'ın Hani ilçesinde, terör örgütü mensubu silahlı 2 kişi, 2 vatandaşı evlerinden kaçırdı. Kaçırılan vatandaşlardan biri dün serbest bırakıldı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor. 

Şırnak'ın Silopi ilçesinde de bir terörist jandarma ekiplerine silah ve teçhizatsız teslim oldu. Güvenlik güçleri, Batman'da, bölücü terör örgütü mensubu bir kişiyi, tabanca, tabancaya ait şarjör ve 26 fişekle yakaladı. 

Kilis'in Elbeyli ilçesinde ise 1'inci Hudut Alay Komutanlığı Hudut Unsurları, yasa dışı yollarla Suriye'den Türkiye'ye giren DAEŞ terör örgütü mensubu bir kişiyi gözaltına aldı. 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×